Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe zdjęcia Street View z polskich miast i funkcja cofania w czasie

WG

Jak wyglądało to samo miejsce w 2011, 2014 i 2018 roku? Teraz Street View pozwala nam cofnąć się w czasie!

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
Fot. Street View - Google Map

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google - dzięki niej można oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia. Trudno zliczyć, ile wirtualnych spacerów odbyliśmy w ciągu minionych lat. Wiemy, że i Wy lubicie Street View - często wysyłajcie nam zdjęcia wypatrzonych na zdjęciach Google'a budynków. 

Dobra architektura również na mapach Google'a

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były 2014 roku. Budowano wtedy Filharmonię w Szczecinie i biurowiec Bałtyk w Poznaniu, a w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej. Od tego czasu polskie miasta się zmieniły. Powstało sporo architektonicznych perełek. Na szczęście Google wykonał nowe, aktualne zdjęcia! Od 11 grudnia na Mapach Google znajdziemy zdjęcia Street View wykonane w 2017 r. i 2018 r. m. in. w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie.

Funkcja cofania w czasie

Najciekawszą nowością Street View jest funkcja cofania w czasie, dostępna w komputerowej wersji Map Google. Aby obejrzeć zdjęcia tych samych miejsc z 2018, 2017, 2014, a czasem i 2011 roku, należy klikąć w w ikonę zegara w lewy górnym rogu zdjęcia.

Biurowiec Bałtyk w Poznaniu
Biurowiec Bałtyk w Poznaniu
Fot. Stree View - Google Map

Skomentuj:

Nowe zdjęcia Street View z polskich miast i funkcja cofania w czasie