Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom zgodny z naturą. Coraz więcej domów z drewna lub gliny i słomy

Pressland

Ekologiczne myślenie widać w coraz większej ilości aspektów naszego życia. Świadomiej kupujemy żywność, odzież, ale i stawiamy nasze domy. Widać to chociażby na przykładzie technologii wykorzystywanych do wznoszenia i późniejszej eksploatacji budynków murowanych. Jednak, co bardzo ciekawe, pojawia się coraz więcej domu stawianych z drewna, a nawet gliny i słomy.

Dom zgodny z naturą. Coraz więcej domów z drewna lub gliny i słomy
Dom zgodny z naturą. Coraz więcej domów z drewna lub gliny i słomy
Shatterstock

O ile, domy z drewna nie wzbudza dużych emocji, gdyż o ich zaletach bardzo dużo się obecnie mówi, tak już dom ze słomy i gliny może być rozwiązaniem, które może zaskakiwać. Czy faktycznie budowanie domu z tych materiałów jest dobrym rozwiązaniem? W tym artykule skupimy się właśnie na domach tworzonych z gliny i słomy – czy we współczesnym świecie jest miejsce na takie domostwa?

Dom z gliny – dlaczego warto budować w stylu eko?

Wzrost popularności budownictwa ekologicznego – zarówno domów z gliny i słomy, jak i tych drewnianych – wiąże się z wieloma zaletami takich budynków, jakie wskazują specjaliści. Jeżeli chodzi o domy z gliny, to do ich największych zalet zalicza się przede wszystkim to, że tworzy się w nich dobry mikroklimat (glina dobrze oddaje i wchłania wilgoć oraz akumuluje ciepło). Domy wykonane z tych materiałów cechują się również dobrą regulacją temperatury oraz jakością powietrza wewnątrz. Dodatkowo materiały, z jakich powstają domy ekologiczne,są bezpieczne dla naszego zdrowia – nie zawierają toksycznych substancji. Wszystko to powoduje, że tego rodzaju budownictwo zalecane jest szczególnie dla osób z różnego rodzaju alergiami, rodzin z dziećmi, a także każdego, kto świadomie chce dbać o swoje zdrowie i środowisko. Warto wspomnieć również o tym, że w domach wykonanych z gliny nie osadza się i nie powstaje kurz w takiej ilości jak w tradycyjnych budynkach, gdyż glina zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu...

CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Skomentuj:

Dom zgodny z naturą. Coraz więcej domów z drewna lub gliny i słomy