Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studenci łódzkiej ASP zaprojektują i wykonają rzeźbę dla kompleksu biurowego Imagine

Redakcja Pressland/WG

Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Aventus Real Estate organizują konkurs na projekt wielkoformatowej rzeźby umiejscowionej w ogólnodostępnym pasażu pomiędzy budynkami budowanego kompleksu Imagine w Łodzi.

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi.
Kompleks biurowy Imagine w Łodzi.
Wiz. mat. prasowe

W konkursie mogą brać udział studenci studiów I i II stopnia na kierunku Rzeźba na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych ASP (WRiDI) oraz jego absolwenci. Uczestnicy zmierzą się z zaprojektowaniem rzeźby wykonanej z szeroko rozumianej stali hutniczej, obrabianej metodami wszechstronnie pojmowanego ślusarstwa artystycznego.

To znakomita inicjatywa. Świetnie wpisująca się w artystyczną i awangardową tożsamość Łodzi. Sztuka przecież towarzyszy architekturze i urbanistyce miejskiej od zawsze. Przypomnę że w naszej historii najnowszej zdarzyły się rzeczy niezwykłe. Np. w ramach „Konstrukcji w Procesie” na początku lat 80-tych swoje rzeźby zrealizowali w przestrzeni Łodzi najwięksi artyści współcześni o międzynarodowej sławie, tacy jak Nonas, Unsworth, Flores, Bills. Ostatnie lata to triumfalny pochód wielkoformatowych murali, które w naszym mieście stworzyli również wybitni przedstawiciele streetartu polskiego i światowego. Bardzo cieszę się, że studenci i młodzi absolwenci naszej Akademii będą mieli okazję się sprawdzić. Bardzo ważny jest też fakt, że znów "biznes" włącza się w stymulację sztuki

– powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, która objęła inicjatywę honorowym patronatem.

Prace konkursowe będzie oceniać jury pod przewodnictwem prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ponadto, w komisji zasiądą również m.in: Marek Janiak, Architekt Miasta Łodzi oraz przedstawiciele Avestus Real Estate.

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi.
Kompleks biurowy Imagine w Łodzi.
Wiz. mat. prasowe

Spośród wszystkich zgłoszonych prac, jury konkursu wyłoni trzy projekty. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz nagroda główna w postaci możliwości realizacji własnej rzeźby na terenie ogólnodostępnego placu miejskiego pomiędzy budynkami Imagine – w pełni sfinansowana przez Avestus Real Estate. Zwycięzcą konkursu zostanie artysta, który uzyska największą liczbę punktów w trzech następujących kategoriach: oryginalność, walory estetyczne oraz racjonalność technologiczno-realizacyjna.

Rzeźba powstanie na terenie Imagine, kompleksu biurowego przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi, zaprojektowanego przez pracownie BE DDJM Biuro Architektoniczne. Inwestorem jest Avestus Real Estate. Kompleks tworzą dwa sześciokondygnacyjne budynki biurowe, które zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – w tym 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W ramach inwestycji wybudowano także naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na wrzesień 2019 roku. Wtedy też odbędzie się oficjalne odsłonięcie rzeźby.

    Więcej o:

Skomentuj:

Studenci łódzkiej ASP zaprojektują i wykonają rzeźbę dla kompleksu biurowego Imagine