Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle w ramce, czyli Modern House na warszawskim Ursynowie

Redakcja Pressland/WG

Architekci z warszawskiej pracowni 81.waw.pl zaprojektowali osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. W zabudowie można wyróżnić trzy typy domów. Każdy typ budynku został potraktowany w odrębny sposób, ale łączy je wspólny charakter

Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Dom typ B. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Wiz. 81.waw.pl

Osiedle Modern House

Osiedle Modern House, składające się z 22 budynków z 44 lokalami mieszkalnymi, ma powstać na warszawskim Ursynowie. Projekt przygotowali architekci z warszawskiej pracowni 81.waw.pl. Inwerstorowi, deweloperowi Albero Invest zależało, by budynki były nowoczesne a zarazem dobrze wpisywały się w zieloną okolicę.

Aby nadać obiektom lekki, nowoczesny i nieprzytłaczający wygląd, postawiono na nietypowe elewacje. Ich monochromatyczny kolorystycznie wyraz mają przełamać ramy okienne w odcieniu dębu.

Zastosowanie różnych odcieni szarości w elewacji miało na celu optycznie zmniejszyć skalę budynków. Dzięki tzw. ramkom, które zastosowaliśmy, domy nie wyglądają na zbyt masywne. Podkreśliliśmy linię, która wizualnie oddziela kondygnacje. Dwuspadowe dachy dodatkowo podkreślają odrębność poszczególnych lokali mieszkalnych

- mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Pomimo tego, że na osiedlu domy występują parami, to są zupełnie niezależnymi budynkami mieszkalnymi. Każdy z nich posiada osobny ogród, dwa miejsca postojowe oraz kotłownię. Wszystkie wejścia zlokalizowane są w podcieniu i jest to kolejny element, spójny dla wszystkich lokali.

Chcieliśmy, aby każdy lokal mieszkalny sprawiał wrażenie niezależnego domu, dlatego każdy został podkreślony dachem dwuspadowym. Takie rozwiązanie pozwala każdemu poczuć się jakby mieszkał w swoim domku

– mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracownia 81.WAW.PL

W zabudowie osiedla Modern House można wyróżnić 3 różne typy domów - różnią się powierzchnią i architekturą. Każdy typ budynku został potraktowany w odrębny sposób, ale łączy je wspólny charakter

 

Dom typu A. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Dom typ A. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Wiz. 81.waw.pl

Najmniejszy, typ A, ma ok. 100 m kw. powierzchni. Na parterze zaplanowano hol wejściowy z miejscem na szafy, toaletę gościnną oraz  otwartą część dzienną (o powierzchni 35 m kw.) - kuchnię, jadalnię i salon.  Jadalnia (podobnie jak salon), będzie doświetlona przez duże okna, które połączą cześć dzienną z ogrodem. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, z możliwością stworzenia 2 niezależnych łazienek.

 

Dom typ B. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Dom typ B. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Wiz. 81.waw.pl

Drugi typ zabudowy (typ B) to domy o powierzchni ok. 120 m kw. Na planie osiedla zostały zlokalizowane przy jego wjeździe i wyjeździe i to one stają się swoistą bramą dla tego zamierzenia urbanistycznego. Domy wyróżnia łącznik na piętrze, który spaja obydwie niezależne bryły. W łączniku zlokalizowano pralnie z miejscem na piec. Dzięki takiemu rozwiązaniu, powstały dwa domy, w których mamy swobodę przebywania, zupełnie jak gdyby był to dom jednorodzinny. Parter to przestronna część dzienna z możliwością wydzielenia gabinetu, której powierzchnia to około 45 m kw. Część ta została rozwiązana w bardzo ciekawy sposób, ponieważ jest to jedna przestrzeń, w której z kuchni możemy zarazem obserwować strefę wjazdu oraz to, co się dzieje w pokoju dziennym, a nawet w ogrodzie. Na piętrze, podobnie jak w typie A, mamy 3 niezależne sypialnie z możliwością stworzenia 2 niezależnych łazienek.

 

Dom typ C. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Dom typ C. Osiedle Modern House na warszawskim Ursynowie. Proj. 81.waw.pl
Wiz. 81.waw.pl

Typ C, trzeci, ma 130 m kw. powierzchni - wyróżnia go przestronny garaż na jeden samochód. Główne wejście do domu znajduje się w podcieniu. Z niego dostajemy się do wiatrołapu z miejscem na szafę wnękową. W dalszej części mamy hol z dostępem do klatki schodowej i toalety gościnnej oraz z wejściem do garażu. Na końcu jest jeszcze część dzienna, w której skład wchodzi kuchnia, jadalnia i salon – o powierzchni ok. 31 m kw.. W tym typie domu pokój dzienny jest bardzo dobrze doświetlony poprzez duże narożne okno, które integruje wnętrze z ogródkiem. Na piętrze, podobnie jak w typie A i B mamy 3 niezależne sypialnie z możliwością stworzenia 2 niezależnych łazienek.

Dzięki zastosowaniu trzech różnych typów budynków, architekci z 81.waw.pl stworzyli ciekawe, nowoczesne osiedle.

Skomentuj:

Osiedle w ramce, czyli Modern House na warszawskim Ursynowie