Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Liberty Tower i Postępu Apartments w Warszawie. Nowe inwestycje w sektorze mieszkań na wynajem od Golub GetHouse

Redakcja Pressland/WG

W Polsce obserwujemy coraz większy rozwój segmentu mieszkań na wynajem. Za tym trendem podążają deweloperzy. Golub GetHouse stworzył markę nieruchomościową INSPIRENTALS. Pod nową marką zrealizuje m.in. warszawskie projekty Postępu Apartments na Służewcu i Liberty Tower na Woli.

Liberty Tower (z lewej) i Postępu Apartmens (z prawej) - inwestycje realizowane pod marką INSPIRENTALS przez Golub GetHouse.
Liberty Tower (z lewej) i Postępu Apartmens (z prawej) - inwestycje realizowane pod marką INSPIRENTALS przez Golub GetHouse.
Kolaż bryla.pl / mat. prasowe

INSPIRENTLS to nowa marka nieruchomościowa w portfolio Golub GetHouse. W jej ramach realizowane będą projekty w sektorze mieszkań na wynajem, z szerokim zakresem udogodnień, dostępnych dla wszystkich mieszkańców. W Stanach Zjednoczonych firma Golub GetHouse od wielu lat realizuje i w pełni zarządza projektami w tym sektorze. Teraz chce przenieść swoje doświadczenia na polski rynek. Pod nową marką zrealizowane będą m.in dwie warszawskie inwestycje -  Postępu Apartments (nazwa robocza) i Liberty Tower.

Postępu Apartments (nazwa robocza) to zespół czterech budynków na Służewcu, w warszawskim "zagłębiu biurowym". Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci. Budynki połączone będą ze sobą szklanym łącznikiem, zlokalizowanym w środkowej części nieruchomości z pełnym otwarciem na zielone patia. Wejście do budynków będzie prowadziło przez lobby z czynną całodobowo recepcją. W ramach projektu powstanie 371 mieszkań o powierzchni od 26 do 71 m kw.  Każde mieszkanie będzie miało w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę i zabudowę meblową. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe pomieszczenia, inwestor zaoferuje pakiety wykończeniowe, na podstawie których najemcy będą mogli doposażyć mieszkanie poprzez leasing mebli. To co najciekawsze to zakres udogodnień dostępny dla wszystkich mieszkańców -  będą mogli oni korzystać m.in. z: tarasów na dachu, siłowni ze strefą spa, pokoju TV, pokoju gier, wspólnej kuchni z tarasem, strefy chillout, czytelni, sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem biurowym czy punktu odbioru paczek. Na parterze budynku od strony ulicy Postępu będzie znajdowało się zaplecze handlowo – usługowe z restauracjami, kawiarniami czy sklepami spożywczymi. Na terenie otaczającym budynek znajdzie się miejsce przeznaczone do wypoczynku (ławki, huśtawki, tereny zielone), oraz boisko do gry w bule, siatkówkę plażową i koszykówkę, a także zewnętrzna strefa cardio. Rozpoczęcie prac w ramach inwestycji zaplanowano na I kwartał 2020 r.

Postępu Apartments. Proj. Grupa 5 Architekci
Postępu Apartments. Proj. Grupa 5 Architekci
Wiz. mat. Golub GetHouse.

Druga inwestycją, realizowaną przez Golub GetHouse pod marką INSPIRENTALS jest 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Za projekt architektoniczny Liberty Tower odpowiada amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Liberty Tower będzie 42-kondygnacyjną wieżą (o wysokości 140 metrów) wraz z 9-kondygnacyjnym podium i garażem podziemnym. W części wysokościowej budynku, znajdzie się ponad 500 wykończonych apartamentów o powierzchni od 32 do 132 m kw. przeznaczonych na długoterminowy najem. Specjalnie zaaranżowana strefa na 10 i 11 piętrze, dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców. Znajdą się w niej m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca doskonałe warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Na dachu podium wieży (w którym mieścił się będzie hotel Radisson RED) znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.  Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji zaplanowano na II kwartał 2020 r.

Liberty Tower. Proj. Arquitectonica i Epstein.
Liberty Tower. Proj. Arquitectonica i Epstein.
Wiz. mat. Golub GetHouse
    Więcej o:

Skomentuj:

Liberty Tower i Postępu Apartments w Warszawie. Nowe inwestycje w sektorze mieszkań na wynajem od Golub GetHouse