Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Holiday Inn na Wyspie Spichrzów w Gdańsku otwarty. To projekt RKW Architektur+

Redakcja Pressland/WG

Kompleks Holiday Inn Gdańsk City Centre składa się z dwóch nowoczesnych siedmiopiętrowych budynków oraz trzeciego z zachowanymi elementami starego spichlerza. Bryły połączono przeszklonym łącznikiem.

Hotel Holiday Inn w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Proj. wnętrz: własny dział projektowania UBM Development i Studio Aisslinger. RKW Architektur+
Hotel Holiday Inn w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Proj. RKW Architektur+
Piotr Krajewski http://pkrajewski.pl

Pod koniec czerwca otwarto hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre. Koncepcję architektoniczną, położonego na rewitalizowanej Wyspie Spichrzów hotelu, opracowali architekci z pracowni RKW Architektur+.

Typowe cechy starych spichlerzy interpretujemy w nowy sposób i po prostu odwracamy ich zwykle ostrokątną formę dachu, wcinając się w formie pionowej szczeliny w nowy blok

–mówi architekt Wojtek Grabianowski.

Ceglano-aluminiowa fasada wpisuje się w koncepcję urbanistycznej zabudowy Wyspy Spichrzów, która zakłada rewitalizację historycznej zabudowy wyspy oraz dobudowanie nowej tkanki miejskiej.

Hotel Holiday Inn w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Proj. RKW Architektur+
Hotel Holiday Inn w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Proj. RKW Architektur+
Fot. Piotr Krajewski - pkrajewski.pl

W hotelu znajduje się 240 pokojów dla gości, 5 sal konferencyjnych, restauracja, skybskybar i studio fitness. Za aranżację hotelowych wnętrz odpowiada własny dział projektowania UBM Developent współpracujący z berlińskim biurem Studio Aisslinger. Znajdziemy tu liczne odwołania do nadmorskiej lokalizacji. W pokojach hotelowych pojawiają się akcenty w postaci pagajów dekorujących ściany, grube liny rozpiętych od podłogi do sufitu czy kolorystyka kojarząca się z morzem i plażą.

Hotelowe lobby z betonowymi kolumnami i czarnym sufitem z odsłoniętymi rurami i elementami instalacji nawiązuje do stylu industrialnego, który został złagodzony przyjemną kolorystyką –dominują morskie odcienie niebieskiego, turkus, szarości i naturalne, jasne drewno.

Znajdująca się na parterze restauracja utrzymana jest w cieplejszych kolorach - pojawiają się czerwienie, pomarańcze i żółty. Wśród mebli znajdziemy eklektyczne zestawienie tapicerowanych krzeseł i foteli (m.in. fotel klubowy Chips marki Ton), wygodnych sof i pufów, ustawionych wokół stolików na podstawach z ażurowej metalowej siatki. Całość uzupełniają  dodatki - okrętowe liny, poduszki z naturalnych tkanin czy industrialne lampy.

Hotel Holiday In w Gdańsku.
Hotel Holiday In w Gdańsku.
Fot. Piotr Krajewski - pkrajewski.pl    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel Holiday Inn na Wyspie Spichrzów w Gdańsku otwarty. To projekt RKW Architektur+