Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza 33. konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni

red

Po raz 33. mieszkańcy Warszawy startują w konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Zieleń prywatną, firmową i pielęgnowaną wspólnie z sąsiadami można zgłaszać do 17 lipca 2016 r. Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: Człowiek, Sąsiedzi i Firma. Organizatorami konkursu są Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Kuratorami 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni są Kwiatuchi.

Warszawa w kwiatach i zieleni
Warszawa w kwiatach i zieleni
mat. prasowe

Każdego roku Warszawa coraz bardziej się zazielenia. Od kilku dekad Prezydent m.st. Warszawy i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy nagradzają najbardziej aktywnych ogrodników w ramach konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni. W tym roku zrobią to już po raz 33. Zgłoszenia w kategoriach Człowiek, Sąsiedzi i Firma można nadsyłać do 17 lipca 2016 r. drogą mailową lub tradycyjną. Tradycyjnie przyznana zostanie także Nagroda im. Stefana Starzyńskiego. Laureaci zostaną ogłoszeni na gali 28 sierpnia.

Jak co roku konkursowi towarzyszą warsztaty praktyczno-teoretyczne z cyklu „Centrum Porad”. W tym roku tematem cyklu jest „Miasto jako ogród społeczny”.

Wszyscy zdajemy już sobie sprawę, że miasto nowoczesne to miasto zielone. Przyroda wkracza dzisiaj na tereny, z których miasta w początkach swojego rozwoju ją wyparły. Choć może już nie tak dzika i nieokiełznana. Nadaje się jej przecież określoną strukturę, reguluje zgodnie z jej rytmem, ale też w zgodzie z rytmem miasta. Żeby wypocząć w otoczeniu zieleni nie trzeba już jechać za miasto, wystarczy przejechać kilka przystanków tramwajem. – mówią kuratorzy 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni – Kwiatuchi.

Wszystkie spotkania w ramach „Centrum Porad” 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni odbędą się w PM na Trawie przy ul. Jazdów 3/12. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Szczegółowy program:

5 czerwca 15:00-18:00 – czym są miejskie łąki kwietne? Jak samemu taką łąkę założyć? W praktyce pokaże i o teorii opowie: Karol Podyma z Fundacji „Łąka”. Zrobimy jadalne stwory z warzyw które razem z widok „VIDOK” zamkniemy w słoikach. Zabawa nie tylko dla najmłodszych. Weź jasną koszulkę Kwiaciarnia Grafiki wydrukuje Ci kwietną syrenkę.  

25 czerwca 15:00-18:00 – czym są ogrody społecznościowe? Jaka jest ich historia i funkcja? Razem z Tour de Varsovi i Izą Kaszyńską wsiadamy na rower i jedziemy się dowiedzieć. (start godz.: 15)

21:00 – do rana – dansing międzypokoleniowy organizowany przez Magazyn ZwykłeŻycie – tańce w ogrodzie, drinki z palemką, hity z satelity. Zostańcie do rana! Zagrają Piosenka Jest Dobra Na Wszystko i DJ Janeczka.

9 lipca 15:00-18:00 – czy można jeść chwasty? Czym są rośliny zapomniane? Jak zrobić dziką kwiatoladę z sezonowych kwiatów, chwastną sałatę z marynowanymi kwiatami chrzanu i gorczycznika pokażą Mead Ladies. A potem na drzewa! Praktyczny warsztat chodzenia po drzewach poprowadzi Paulina Jeziorek (dzieci pod opieką dorosłych).

16 lipca 15:00-18:00 – szczepimy rośliny, czyli z dwóch robimy trzecią. Można na balkonie czy trzeba w laboratorium? I w co je potem zasadzić? Fachowy warsztat szczepienia dla ogrodników amatorów prowadzi Iwona Niemirska. Zrobimy też formy przestrzenne z polistyrenu ekstrudowanego (zwanego pieszczotliwie „styrodurem”) idealne na doniczki.

6 sierpnia 15:00-18:00 – razem z Tour de Varsovie wsiadamy na rowery i jedziemy zobaczyć  miejsca nominowane do nagród w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. A potem – piknik.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

Partnerzy: PM na Trawie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny w Powsinie, MPWiK

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusza 33. konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni