Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

PRZYPADEK MIASTO - warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej [WARSZAWA]

red

Stowarzyszenie Masław i Tu było tu stało zaprasza dorosłych amatorów "miejskich klimatów" na kolejne warsztaty z cyklu PRZYPADEK MIASTO. Tym razem do siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wśród tematów znajdą się m.in.: przemiany polskiej architektury i przestrzeni publicznej po zmianach ustrojowych w 1989 roku, osiągnięcia polskich architektów, ochrona powojennego modernizmu jako element dziedzictwa narodowego - zmiana w postrzeganiu architektury powojennej.

Przypadek miasto - warsztaty architektoniczne w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Przypadek miasto - warsztaty architektoniczne w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
fot. Piotr Kała

Nie zabraknie także warsztatów poświęconych planom zagospodarowania przestrzennego i szukaniu spójnych tendencji, sztuce w przestrzeni publicznej, funkcji zieleni miejskiej, a także roli i ochronie zabytków.

Warsztaty i seminaria mają wprowadzać pomysły i rozwiązania, praca w grupach oparta na studiach przypadku i konkretnych przykładach. Spotkania prowadzą warszawscy architekci i artyści. Przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć, lubią zmieniać i wpływać, nieobojętnych na to, co dzieje się w mieście.

Efektem warsztatów ma być przestrzeń wspólnego działania - wymiana dobrych praktyk, metod i narzędzi do rozwiązywania miejskich problemów, zbudowanie sieci kontaktów, a także zachęcenie do podejmowania własnych społecznych inicjatyw. Organizatorzy chcą pokazać, że zmiana jest możliwa - także z poziomu pojedynczego mieszkańca.

Obowiązują zapisy: zapisy.tbts@gmail.com
Ilość osób ograniczona - grupy maksymalnie 20-osobowe.

Warsztaty odbędą się w dniach: 23, 30 listopada, 7, 14 grudnia 2016 o godzinie 18.00. Koszt: 15 PLN/os./warsztat.

Link do wydarzenia na FB

Organizatorzy zachęcają do udziału osoby dorosłe – również seniorów.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

PROGRAM

23.11. / środa/ 18.00

SZTUKA MIASTA - warsztaty z artystami

Jak sztuka w przestrzeni publicznej może zmienić komfort naszego życia? Czy realizacje w przestrzeni publicznej są w stanie zmienić nasze przyzwyczajenia, osądy, wywołać emocje? Czy realizacje artystów są istotnym elementem miasta i co dają jego mieszkańcom? Omówimy realizacje na przykładach. Wprowadzimy (projektowo) własne pomysły w konkretne przestrzenie miasta.

Prowadzenie: Marcin Chomicki, Justyna Wencel

 30.11. / środa/ 18.00

MIEJSKI ORGANIZM. URBANISTYKA I PLANOWANIE

Warsztaty projektowe z architektem

Kto z nas choć raz zapoznał się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni i wniósł do niego uwagi? Jak to zrobić i gdzie szukać informacji? Na co zwracać uwagę i jak czytać plany? Czy można zaobserwować jakieś tendencje w miejskim planowaniu? Dlaczego całościowa wizja rozwoju miasta jest ważna?

Prowadzenie: Karol Langie

 07.12. /środa/ 18.00

 POWOJENNY MODERNIZM – PRAWEM CHRONIONY / seminarium

Po 1989 r. utraciliśmy bardzo wiele cennych obiektów powojennego modernizmu takich jak Supersam, kina: Moskwa, Skarpa, Praha, W-Z, pawilon Chemii, a ostatni czas przyniósł praktyczne unicestwienie Cedetu (Smyka). Teraz jednak jesteśmy w innym miejscu niż 25 lat temu. Powojenny modernizm zaczyna być w Polsce postrzegany jako cenna architektura i część dziedzictwa. Jak jednak skutecznie możemy działać na rzecz jego ochrony? Jaka jest specyfika tej architektury? Studia przypadków. Wypracowywanie wspólnych pomysłów na działanie.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska (Tu było, tu stało)

 14.12. /środa/ 18.00

POLSKA ARCHITEKTURA PO TRANSFORMACJI  / seminarium

Seminarium poświęcone przemianom, jakim uległa polska architektura i przestrzeń publiczna po zmianach ustrojowych w 1989 roku. Przyjrzymy się nowym typom budynków, ich ewolucjom przez następne lata, by w końcu zatrzymać się na współczesnych wyzwaniach polskiej architektury. Duża część spotkania będzie poświęcona najnowszym osiągnięciom polskich architektów, a także kondycji materialnego dziedzictwa PRLu.

Prowadzenie: Agnieszka Rumińska (Co Jest Grane24)

    Więcej o:

Skomentuj:

PRZYPADEK MIASTO - warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej [WARSZAWA]