Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Internauci wybrali Fasady Roku 2016

red

182 projekty, 5 kategorii i tysiące oddanych głosów. Przez osiem miesięcy internauci typowali swoich faworytów, by wspólnymi siłami wybrać najlepsze realizacje, które w 2016 roku zasłużyły na tytuł "Fasada Roku". Tym razem największe powody do dumy mogą mieć Piastów, Stalowa Wola, Gdynia, Poznań oraz Gniezno, bo właśnie z tych miast pochodzą realizacje nagrodzone przez internautów.

Fasada Roku 2016 - wybór internautów
Fasada Roku 2016 w kategorii dom jednorodzinny
materiały prasowe

Jubileuszowa odsłona konkursu architektonicznego „Fasada Roku” wystartowała 1 czerwca 2016 r. Od tego momentu, aż do 31 grudnia 2016 r., inwestorzy, zarządcy nieruchomości, architekci i wykonawcy zgłaszali do konkursu elewacje. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia było zastosowanie kompletnej technologii Baumit. Zwycięstwo, oprócz prestiżowego tytułu i 10 000 tys. zł, otwiera drogę do Baumit Life Challenge – międzynarodowej edycji konkursu.

Wysoka stawka i renoma konkursu zgromadziły na starcie łącznie 182 obiekty z całej Polski. Rywalizacja toczy się w 5 kategoriach: „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny”, „budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „budynek niemieszkalny” oraz „budynek po renowacji”. O tym, komu w udziale przypadnie miano „Fasada Roku 2016”, nagroda pieniężna oraz szansa reprezentowania polskiej architektury poza granicami naszego kraju, jak co roku zdecyduje profesjonalne grono jurorów.

Wcześniej jednak głos zabrali internauci, którzy od 1 lipca 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. typowali swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Każda osoba miała do rozdysponowania maksymalnie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii konkursowej. Projekty, które zdobyły największe poparcie w sieci, zostały nagrodzone specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”.

Laureaci Fasady Roku

W kategorii domów jednorodzinnych internauci jednomyślnie nagrodzili FRA House w Piastowie, zaprojektowany przez pracownię Beczak/Beczak/Architekci. W najliczniej obsadzonej kategorii, w której klasyfikowane są budynki wielorodzinne, najwięcej głosów otrzymało osiedle Magnolia w Stalowej Woli. Zwycięski projekt jest dziełem Zespołu Projektowego AWart, a wykonawcą i zarazem inwestorem – spółka Stalprzem. W grupie budynków poddanych rekonstrukcji i adaptacji największą przychylność internetowej społeczności zyskał budynek mieszkalny przy ul. Morskiej 91w Gdyni, projekt autorstwa architekta Kacpra Kuchczyńskiego. Na czele klasyfikacji budynków użyteczności publicznej na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi w Poznaniu, projekt opracował Piotr Lipiński z Pracowni Projektowej Kreślarnia Lipińskiego. Po zaciętym głosowaniu renowacją roku obwołano kamienicę mieszkalną przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie według projektu pracowni MDS Architekci.

ZOBACZ NAGRODZONE FASADY >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Internauci wybrali Fasady Roku 2016