Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nietypowe domy typowe z prefabrykatów. Gotowe projekty

red

Popularne projekty domów z katalogu sprawiają, że powtarzalność osiedli mieszkalnych staje się nieznośna. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zamówienie indywidualnego projektu, pieczołowicie opracowanego w pracowni architektonicznej. Dlatego coraz częściej pojawiają się oferty gotowych projektów, które sytuują się w niszy pomiędzy powtarzalnymi bryłami z katalogu, a projektami na indywidualne zamówienie.

Gotowe projekty domów z prefabrykatów w skandynawskim stylu
Projekt domu o powierzchni 242,5 mkw.
materiały prasowe

Tak też jest w przypadku EcoReadyHouse - to katalog nietypowych domów typowych zaprojektowanych zgodnie ze skandynawską skromnością i prostotą formy. Wybudowanie, a dokładnie złożenie i wykończenie wybranego domu w tej technologii, zajmuje od od 3 do 6 miesięcy. Realizacją inwestycji zajmuje się jeden wykonawca - w zależności od wybranego zakresu prac można zamówić dom urządzony pod tzw. klucz lub z podstawowym wyposażeniem wnętrz - urządzeniami sanitarnymi, zabudową kuchenną i garderobianą.

Domy pasywne i ekologiczne

Odpowiednie nasłonecznienie we wnętrzu zapewniają duże przeszklenia. W celu zminimalizowania strat energetycznych wykorzystuje się potrójne szyby - zgodne ze standardami stosowanymi w budowie domów pasywnych. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Niektóre z domów ERH wyposażone są w panele fotowoltaiczne, co pozwala na pozyskanie własnego źródła prądu, a także w pompy ciepła powietrze-woda służące do ogrzania domu i ciepłej wody użytkowej. Zarządzanie ogrzewaniem, oświetleniem i żaluzjami możliwe jest również z poziomu telefonu komórkowego po zainstalowaniu specjalnej aplikacji. To coraz częściej spotykane rozwiązanie. Dodatkowo wszystkie domy wyposażone są w wentylację mechaniczną z rekuperatorem, co pozwala na przewietrzanie domu bez konieczności otwierania okien i odzyskanie temperatury z wprowadzanego do wewnątrz powietrza.

Jak to zostało zbudowane?

Do produkcji poszczególnych elementów wykorzystywane jest suszone komorowo, frezowane drewno. Podobnej obróbce polegają meble, dzięki czemu zachowują wysoką trwałość nawet przez kilkaset lat. Do budowy używana jest prefabrykowana konstrukcja szkieletowa, ściany z wełną mineralną i izolacjami, trwała elewacja z płyt włókno-cementowych „barwionych w masie”. Dach obkłada się dachówką ceramiczną – dzięki czemu domy ERH objęte są 50. letnim okresem gwarancji.

Firma EcoReadyHouse szacuje, że eksploatacja domu stworzonego według opracowanych przez nich technologii jest osiem razy tańsza od utrzymania budynku wykonanego tradycyjnymi technologiami. Przykładowo, rachunki za ogrzewanie domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych wynoszą ok.1 400 złotych w skali roku.

Zobaczcie kilka brył w rozmiarze XS (35 i 59,5 mkw. powierzchni użytkowej), L (161,5 mkw.) i XL (202 i 242,5 mkw.).

ZOBACZ WYBRANE PROJEKTY >>>

 

Skomentuj:

Nietypowe domy typowe z prefabrykatów. Gotowe projekty