Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaprojektuj współczesne atelier. Konkurs dla architektów

red

W ramach Weekendu Architektury organizowanego w Gdyni odbędzie się konkurs na zaprojektowanie współczesnego atelier inspirowanego gdyńskim modernizmem. Deklarację uczestnictwa w konkursie można zgłaszać do 31 lipca 2017 roku, a termin nadsyłania prac mija 18 sierpnia.

Konkurs na projekt atelier w ramach Weekendu Architektury w Gdyni
Konkurs na projekt atelier w ramach Weekendu Architektury w Gdyni
mat. prasowe

W dniach 24-27.08 2017 r. odbędzie się w Gdyni siódma edycja Weekendu Architektury. Wydarzenie, podobnie jak w ostatnich latach, będzie się składało z kilkunastu otwartych, bezpłatnych modułów, w których uczestniczyć będą mogli zarówno miłośnicy architektury, urbanistyki i dizajnu, jak również zainteresowani mieszkańcy oraz przebywający w mieście turyści.

Aranżacja wnętrz jest dziedziną nierozerwalnie związaną z architekturą miejską. Najlepiej ukazują to współczesne trendy – ludzie coraz częśćiej chcą decydować o otoczeniu, w którym żyją i w coraz większym stopniu przywiązują wagę do detali i funkcjonalności mieszkań. Projektowanie wnętrz staje się więc zarówno bardzo dużym wyzwaniem, jak i polem do popisu dla twórców takich, jak wy.

Zaprojektuj pracownię, w której można zamieszkać

Z tą myślą organizatorzy zapraszają architektów do udziału w konkursie oraz przeglądzie projektów pt. „Współczesne Atelier”, będącym jednym z punktów programu VII Weekendu Architektury. Tym razem zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie mieszkania-atelier – miejsca do pracy oraz inspiracji twórczej, pełniącego jednocześnie funkcję mieszkalną. Mówiąc najprościej: pracowni, w której można zamieszkać. Niech każdy projekt opowiada historię jego właściciela – np. malarza, kolekcjonera sztuki, architekta. Tak jak zawsze docenione będą projekty nawiązujące do "gdyńskości", w tym m.in. funkcjonalizmu oraz architektury międzywojnia. W tej edycji nie ma z góry narzuconego konkretnego rzutu mieszkania – w tej kwestii pozostaje całkowita dowolność. Wielkość atelier nie powinna być mniejsza niż 60 mkw. i nie większa niż 100 mkw. Termin przesyłania prac upływa 18 sierpnia 2017 roku. By wziąć udział konkursie, trzeba zadeklarować chęć uczestnictwa do 31 lipca 2017 roku.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w regulaminie >>>

Wakacje z architekturą w Gdyni

Wakacje w Gdyni upłyną pod znakiem architektury. W sobotę 1 lipca o godzinie 14.00  rozpoczyna się cykl bezpłatnych spacerów szlakiem gdyńskiego modernizmu. Poprowadzą je doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, z sekcją poświęconą "detalom" gdyńskiej architektury.

Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień) o tej samej porze,
podobnie jak w poprzednich latach, startując z Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30. Terminy spacerów: 1, 8, 15, 22, 29 lipca oraz 5, 12, 19 sierpnia (26 sierpnia - odbędą  się spacery organizowane w ramach programu VII Weekendu Architektury). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: wwww.modernizmgdyni.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaprojektuj współczesne atelier. Konkurs dla architektów