Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy [Z biblioteki architekta]

red

To nie będzie kolejna książka o dizajnie. Zamiast dobrze oświetlonych, wycyzelowanych obiektów przyjrzymy się intrygującym przedmiotom, które plasują się na antypodach obowiązujących trendów. "Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy" to zbiór tekstów, których autorzy badają związki człowieka ze światem materialnym.

15 listopada nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się książka pt. 'Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy'
15 listopada nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się książka pt. 'Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy'
mat. prasowe

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarne i będzie miała swoją premierę 15 listopada 2017. Autorzy projektu Smart obiekt poruszają się w kręgu rzeczy. Są to pozornie nieistotne przedmioty, które powstały z praktycznej potrzeby i pod wieloma względami przypominają prototypy. Tworzy się je w doraźnych okolicznościach, a ich kształt bywa tak nieporadny i ułomny, że brak rzetelnej konstrukcji oraz współbrzmienia funkcji i formy zastanawia (i niepokoi). Z założenia tymczasowe, z natury stworzone jako antyprojekty, są jednak trwale obecne w naszej codzienności. Autorów interesuje proces ich powstawania, charakter, a także głębsze tło relacji człowieka i rzeczy.

W książce – oprócz eseju fotograficznego autorstwa Agaty Pankiewicz i Marcina Przybyłki – znajdują się teksty napisane specjalnie na potrzeby tego projektu (z wyjątkiem bajki Stanisława Lema), w tym jeden z ostatnich autoryzowanych wywiadów z prof. Jerzym Vetulanim.Wszyscy zaproszeni autorzy to wnikliwi interpretatorzy materialnej rzeczywistości.

Autorzy tekstów: Stanisław Lem, Marta Miskowiec, Tomasz Rakowski, Zdzisław Skrok, Marcin Smerda, Roch Sulima, Ziemowit Szczerek, Jerzy Vetulani

Autorzy eseju fotograficznego: Agata Pankiewicz i Marcin Przybyłko

Książka została wydana przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy [Z biblioteki architekta]