Cuda krowskie w Warszawie. Modernizm na wynos [WYSTAWA]
Na płócienne torby, plecaki i poduszki nanosi wizerunki modernistycznych budynków. Artur Wosz zaczął od portretowania architektury Katowic, ale na tym nie poprzestał. W swoim stylu opracował także kolekcję pereł polskiego modernizmu m.in. z Krakowa, Warszawy i Trójmiasta.









Cuda krowskie [śląski wykrzyknik tłumaczony jako - "co to za dziwa!"] będzie można oglądać na wystawie w Warszawie od 2 lutego 2018 r. na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP.
Dobra architektura jest niczym znak graficzny w przestrzeni miasta. Wrasta w krajobraz i z czasem staje się ikoną miejsca. Wystarczy zobaczyć obrys budynku, by przywołać na myśl całe miasto. Gdy widzimy Spodek, trudno nie myśleć o Katowicach. Pars pro toto - część przywodzi na myśl całość. Artur Wosz wykorzystuje ten mechanizm psychologiczny tworząc kolejne projekty z przedstawieniami modernistycznych budynków. Przyczynia się tym samym do promocji wciąż jeszcze nie dość docenianych architektonicznych pereł.
Czym są „cuda krowskie”? Tak o przedsięwzięciu opowiada jego autor, Artur Wosz:
To opowieść o śląskim modernizmie zapisana na plakatach i pocztówkach. Na torbach, poduszkach i plecakach, które projektuję, a później szyję na niezawodnej maszynie Singera. Pracuję na modelu 518, który jest w rodzinie od kilku pokoleń.
Na wystawie po raz pierwszy pokazane zostaną prace przedstawiające budynki z Warszawy, Trójmiasta i Krakowa. Wernisaż odbędzie się na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP 2 lutego 2018 r. o godzinie 19:00. Kuratorką jest Joanna Durkalec. Wystawę będzie można oglądać do 2 marca 2018 r.
- Więcej o:
![Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie]()
Domu Zofii i Oskara Hansenów stał się nowym oddziałem Muzeum Sztuki Nowoczesnej
![Trzonolinowiec w 1969 roku konstrukcja, modernizm, polska architektura, wieżowiec, blok, wrocław]()
Trzonolinowiec, zwany wisielcem. Eksperyment konstrukcyjny
![- Jakie to ładne - zachwycała się ręcznie robionymi kolumienkami jedna z mieszkanek, przechodząc obok dawnego Pałacu Ślubów w Sosnowcu. W tym samym czasie projektanci oryginału zapewne przewracali się w grobie - Jakie to ładne - zachwycała się ręcznie robionymi kolumienkami jedna z mieszkanek, przechodząc obok dawnego Pałacu Ślubów w Sosnowcu. W tym samym czasie projektanci oryginału zapewne przewracali się w grobie]()
Modernizm arkadowy i reklamy kurczaków. Tak zmienia się dawny Pałac Ślubów w Sosnowcu
![Ściany mineralne Modee Ściany mineralne Modee]()
Modee – mineralna rewolucja na ścianie. Nowość, która zmienia zasady gry
![Kolekcja Nytillverkad IKEA Kolekcja Nytillverkad IKEA]()
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
![Tworzenie dachu zielonego na ZUSOK Tworzenie dachu zielonego na ZUSOK]()
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
![InForm - narzędzie do generatywnego projektowania. InForm - narzędzie do generatywnego projektowania.]()
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
![Via Montenapoleone w Mediolanie Via Montenapoleone w Mediolanie]()
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu









