Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Startuje arena DESIGN 2018 - zapraszamy do Poznania!

Mp.

Od 6 do 9 marca Poznań stanie się stolicą dobrego wzornictwa. Wszystko za sprawą dziesiątej, jubileuszowej edycji arena DESIGN. Wydarzenie, odbywające się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, stało się prawdziwą areną, na której spotykają się projektanci i producenci. To tutaj promuje się innowacyjne wzornictwo na najwyższym poziomie i tworzy kreatywną przestrzeń do współpracy. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić arenę DESIGN 2018!

Arena DESIGN
Arena DESIGN
Fot. mat. prasowe

Konkurs TOP DESIGN award 2018

Konkurs TOP DESIGN award stał się nieodłącznym elementem arena DESIGN. Jury wybiera i nagradza produkty odznaczające się wybitną jakością wzorniczą. W ciągu 10 lat znakiem tym odznaczono 60 produktów. 

Do finału konkursu jury wybrało 25 produktów. Wszystkie nominowane do drugiego etapu konkursu można obejrzeć na wystawie specjalnej w pawilonie nr 5.

Za projekt wystawy odpowiada polska projektantka Maria Jeglińska, która współpracuje z takimi markami jak Ligne Roset, Cinna, Kvadrat czy DesignMarketo.

Akcja Miasto Żyje Designem

"Miasto Żyje Designem" to projekt, który towarzyszy arenie DESIGN od ubiegłorocznej edycji. Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Miastem Poznań zapraszają mieszkańców i gości targowych do odkrywania miejsc, które popularyzują dobre wzornictwo.

W tegorocznej akcji udział biorą: Galeria Wnętrze, Garden City, Concordia Design, School of Form, CK Zamek, Dekoma, Ipnotic, Kinnarps, Ridex, NOTI, Młyńska 12, SARP, Stary Browar, UAP, Fabryka Form, SPOT i Posnania. Część z partnerów przygotowała dla uczestników specjalną ofertę, tj. zniżki na wybrane produkty lub usługi. Inni zapraszają na ciekawe warsztaty, wystawy czy wycieczki.

Goście specjalni: STUDIO JOB i marka SLAMP

Gośćmi areny DESIGN będą Job Smeets (Studio Job) i dyrektor artystyczny firmy Slamp - Luca Mazza. Opowiedzą o wspólnym projekcie - najnowszych realizacjach Studia Job stworzonych dla marki Slamp.

Projektanci Job Smeets i Nynke Tynagel nanieśli swoją poetycką, ikoniczną semantykę na formę lampy wyprodukowanej po raz pierwszy w latach 90. przez Slamp.  

Studio Job gościem specjalnym Arena Design
Studio Job gościem specjalnym Arena Design
mat. prasowe

Studio Job to projektanci, których można określić jako pionierów kultury współczesnej, zmieniających powszechne postrzeganie sztuki i designu. Działają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako "New Gothic" Zaprojektowane przez nich przedmioty to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne.

W swojej pracy koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.

Wystawa VIVA Light

Wystawa VIVA light towarzyszy arenie DESIGN już od 4 lat. Myślą przewodnią tegorocznej edycji stały się wieloznaczne kontrasty. Piękne, dopełniające się  - pomiędzy czernią a bielą, światłem a ciemnością, sztuką a designem, obrazem a obiektem, delikatnością a siłą, konwencją a prowokacją, dystansem a zaangażowaniem.

W tym roku ekspozycja zestawia design oświetleniowy ze sztuką. Czarno-białe fotografie łamiącego konwenanse artysty, Szymona Brodziaka, pojawią się obok ekstrawaganckich i pełnych kolorów i alegorii realizacji Studia Job. Wystawa zaprojektowana na planie kwadratu i konsekwentnie utrzymana w czarno-białej kolorystyce stanowi czyste tło dla prezentacji artystów i designerów. Styl galeryjny podkreślą plakaty i fotografie zawieszone na ścianach - będą one towarzyszyły odpowiednio dobranym kolekcjom lamp.

Wystawa Start-DESIGN-UP

Wystawa ta odbywa się na arena DESIGN po raz pierwszy. To prezentacja potencjału kreatywnego i biznesowego młodych ludzi. Wystawa najciekawszych, wyselekcjonowanych przez redakcję Take Me To Design oraz Design/Biznes przedsięwzięć biznesowo-designerskich w Polsce jest interaktywna. Każdy zwiedzający może sprawdzić, jak działa pokazywany produkt, porozmawiać z jego twórcą lub projektantem.

Zobaczyć można: Musicon (muzyczny wynalazek), Photon (robot uczący grywalizacji), Skriware (platforma edukacyjna kształcąca kompetencje wymagane w XXI wieku poprzez naukę programowania i projektowania 3D), Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie "powiadamiacz", "przyjaciel rodziny"), Plaster miodu – honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów) i EcoLife (domowa stacja AirQuality).

Ekspozycja będzie dostępna przez cały czas targów. 

-----

Co? arena DESIGN

Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie

Kiedy? 6-9 marca 2018

Zapraszamy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Startuje arena DESIGN 2018 - zapraszamy do Poznania!