Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznań. Jesień z Davidem LaChapelle'em

JB

Kontrowersyjny artysta w poznańskim Starym Browarze! Otwarcie wyjątkowej wystawy "LaChapelle. Songs for the World" odbędzie się 5 września w Galerii na Dziedzińcu.

'Rape of Africa' (2009)
'Rape of Africa' (2009)
fot. David LaChapelle
Organizując setki wydarzeń w ciągu roku, przyzwyczailiśmy naszych gości do wyjątkowego repertuaru artystycznego i kulturalnego, tym samym stawiając sobie wysoko poprzeczkę przy takich okazjach jak uczczenie naszego 15-lecia. Z drugiej strony, nasz dorobek otwiera wiele drzwi i daje nam okazję do ściągania do Polski wybitnych osób i projektów. Była nim m.in. wystawa Björk Digital z wizytą avatara artystki w ubiegłym roku i jest nim wystawa Davida LaChapelle’a, stworzona w ścisłej współpracy zkuratorem, który związany jest ze Starym Browarem od lat i jak nikt inny zna i czuje energię naszego miejsca

– opowiada o wydarzeniu Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

David LaChapelle to jeden z najbardziej znanych współczesnych fotografów. Zaczynał w latach 80. w magazynie „Interview” pod okiem Andy'ego Warhola. Na przestrzeni lat wykształcił swój oryginalny, niepodrabialny styl - kolorowy, balansujący na granicy kiczu. Przed jego obiektywem stanęły m. in. Angelina Jolie, Madonna, Lady Gaga, Naomi Campbell, Amanda Lepore, Courtney Love czy Britney Spears. Oprócz fotografii, artysta zajmuje się też reżyserią teledysków i reklam.

Wystawa fotografa w Poznaniu związana jest z 15-leciem Starego Browaru. Centrum handlowo-kulturalne od lat znane jest z organizacji wystaw znanych artystów, np. Fridy Kahlo. „Songs for the World” to zbiór 57 prac artysty: zarówno dzieł sztandarowych, takich jak „Rebirth of Venus” czy „Showtime at the Apocalypse”, ale też najnowszych i wcześniej nieprezentowanych. Kurator wystawy, Wojciech Piotr Onak, zapowiada, że w galerii nie zostanie zaprezentowana zwykły historyczny przekrój twórczości fotografa, ale cały proces twórczego rozwoju artysty. Goście będą mogli poznać tematy, które zajmują LaChapelle'a obecnie. W Starym  Browarze pojawią się portrety gwiazd takich jak Miley Cyrus, rodzina Kardashianów i Stevie Wonder. Oprócz tego pokazane zostanąscenki ze świata natury, cykl „Awakened” z 2007 roku oraz głośne zdjęcie „Rape of Africa” z Naomi Campbell w roli głównej.

David LaChapelle, „La Chapelle. Songs For the World”, 5 września – 10 grudnia 2018, Stary Browar w Poznaniu, Galeria na Dziedzińcu, godziny otwarcia: 12 - 20, bilety: 20 zł

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznań. Jesień z Davidem LaChapelle'em