Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

O problemach z estetyką przestrzeni publicznej. Spotkanie z Filipem Springerem w Poznaniu

Red.

Filip Springer zna się na przestrzeni publicznej i estetyce polskich miast jak mało kto. Jeśli chcecie skonfrontować swoje poglądy, zapoznać się z różnymi stanowiskami, wysłuchać rozmowy i wziąć udział w debacie - nie możecie przegapić tego wydarzenia!

Spotkanie z Filipem Springerem. 20 listopada, godz. 18:00, Pałac Działyńskich w Poznaniu
Spotkanie z Filipem Springerem. 20 listopada, godz. 18:00, Pałac Działyńskich w Poznaniu
Park Kulturowy Poznań

20 listopada o godz. 18:00 w Pałacu Działyńskich (Sala Czerwona) odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane w ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej dotyczącej Parku Kulturowego Stare Miasto. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze znanym fotografem i reporterem, Filipem Springerem. Rozmowę o problemach związanych z estetyką przestrzeni publicznej w polskich miastach, w tym także w Poznaniu, poprowadzi poznański aktywista, Franek Sterczewski. W czasie zmian, jakim poddają się lokale na terenie Parku Kulturowego, taka rozmowa wydaje się szczególnie istotna i interesująca. Wstęp wolny.

Park Kulturowy Stare Miasto - w lutym 2018 roku, po dwóch latach konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i ekspertami, Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę powołującą w centrum Poznania Park Kulturowy. Zapisy w niej zawarte pozwolą na lepsze wyeksponowanie zabytkowej zabudowy Starego Rynku, ochronę historycznych budynków czy wprowadzenie ładu reklamowego. Wdrożeniu uchwały, które nastąpi w marcu 2019 roku, towarzyszy kampania promocyjno-informacyjna. PK organizuje indywidualne spotkania z przedsiębiorcami, spacery krajoznawcze, wykłady z ekspertami. Działa także na Facebooku, przybliżając w przystępny sposób zasady, które już niedługo wejdą w życie.

Filip Springer – reporter i fotograf. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” (Czarne, 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego, poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazał się jego mini debiut prozatorski, książka „Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

    Więcej o:

Skomentuj:

O problemach z estetyką przestrzeni publicznej. Spotkanie z Filipem Springerem w Poznaniu