Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - zobacz niedostępne na co dzień wnętrza

Redakcja Pressland/WG

III edycja krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania odbędzie się w dniach 11-12 i 18-19 maja 2019 roku. To wyjątkowa okazja by zobaczyć wyjątkowe, niedostępne na co dzień miejsca - prywatne domy i mieszkania, pracownie i lokale użytkowe, które udostępnione zostaną zwiedzającym wyłącznie na czas trwania Festiwalu.

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - III edycja
Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - III edycja
Fot. z lewej: ONI Studio; z prawej: Paula Pietruszka / kolaż bryla.pl

Wszyscy lubimy podglądać, jak żyją inni. Organizatorzy Festiwalu Otwarte Mieszkania zafundowali nam nie lada gratkę. Podczas dwóch majowych weekendów otwarte zostaną drzwi do ponad 30 krakowskich wnętrz - m.in. domów, mieszkań i pracowni artystycznych.

Po każdym wnętrzu uczestników oprowadzą właściciele lub projektanci, nierzadko opowiadając o życiu codziennym w danej przestrzeni oraz o procesie jej urządzania. Zwiedzanie odbywa się w kameralnej atmosferze, sprzyjającej rozmowom - nie tylko na temat wystroju wnętrz, dizajnu czy architektury

W tym roku zobaczyć będzie można m.in. mieszkanie Justyny Kuski i Maćka Jeżyka (ONI studio) na osiedlu Widok, opisanym przez Beatę Chomątowską w książce „Betonia“, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka oraz pracownię malarską Anny Karpowicz-Westner i Katarzyny Karpowicz na staromiejskim poddaszu. Organizatorzy zaplanowali również spacer po dawnym, na co dzień zamkniętym Hotelu Cracovia - po jego wnętrzach oprowadzi dr. Michał Wiśniewski.

Zwiedzanie ciekawych wnętrz to jednak nie wszystko. Przewidziano szereg wydarzeń towarzyszących: chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dachach Kazimierza, posłuchać improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem oraz zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa.

Część z wydarzeń odbędzie się w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. W przypadku części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej tydzień przed Festiwalem.

Serdecznie zapraszamy! Serwis Bryla.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej szczegółów znajdziecie na facebooku, instagramie lub stronie internetowej wydarzenia

Skomentuj:

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - zobacz niedostępne na co dzień wnętrza