Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Junya Ishigami gościem specjalnym międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood

Redakcja Pressland

Japoński architekt Junya Ishigami, zdobywca Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji z 2010 roku oraz tegoroczny projektant prestiżowego Serpentine Gallery w Londynie, będzie gościem specjalnym międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood 2019. Zapraszamy na jego wykład!

Pawilon na biennale w Wenecji. Proj. junya.ishigami + associates
Pawilon na biennale w Wenecji. Proj. junya.ishigami + associates
Fot. serwis prasowy junya.ishigami + associates

Junya Ishigami urodził się w prefekturze Kanagawa w Japonii w 1974 roku. W 2000 roku obronił dyplom na Państwowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio, uzyskując tytuł magistra architektury. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w renomowanej pracowni SANNA, gdzie spędził prawie 5 lat.

W 2004 r. założył własną pracownię - junya.ishigami + associates. Jego firma zdobyła wiele nagród, w tym AR Award w kategorii Emerging Architecture (2008), nagrodę Bauwelt 2009 za KAIT Workshop oraz Złotego Lwa za najlepszy projekt12. Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale w Wenecji za projekt japońskiego pawilonu pt. „Architecture as Air: Study for Chateau la Coste” (2010).

Ogród Botaniczny w Tochigi
Ogród Botaniczny w Tochigi. Proj. junya.ishigami + associates
Mat. pracowni junya.ishigami + associates

Junya Ishigami słynie z konceptualnych i poetyckich projektów, w których krajobraz odgrywa pierwszoplanową rolę. Architekt postrzega otaczające środowisko jako integralną część każdego swojego projektu. Zawsze stara się włączyć krajobraz do swoich prac, podkreślać jego piękno , a nawet przekształcić,tak jak w zaprojektowanym Centrum Kultury w Szantung w Chinach lub w Ogrodzie Botanicznym w Tochigi w Japonii.

Pozorna lekkość jego budynków celowo pomija niesamowitą techniczną złożoność ich powstawania. Nieważne, czy akurat wykorzystuje ziemię do wykonania formy architektonicznej dla swojej betonowej konstrukcji (House &Restaurant); czy też buduje szklaną konstrukcję bez wykorzystania żadnej kolumny, czyniąc ją zasadniczo przezroczystą (Park Groot Vijversburg VisitorCenter), Junya Ishigami to twórca prac wypełnionych poezją i prostotą, które skrywają autentyczne wyzwania techniczne związane z refleksją nad miejscem ludzkości w architekturze.

Wykład odbędzie się w Poznaniu w trakcie trwania międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood. Wykład jest wydarzeniem otwartym i bezpłatnym. Dokładna data i godzina wydarzenia zostanie podana w terminie późniejszym na stronie internetowej projektu : ?www.moodforwood.com? oraz na profilu FB.

Przedszkole Astugi w Japonii. Proj. junya.ishigami + associates
Przedszkole Astugi w Japonii. Proj. junya.ishigami + associates
Mat. prasowe junya.ishigami + associates    Więcej o:

Skomentuj:

Junya Ishigami gościem specjalnym międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood