Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe - premiera książki i spotkanie z Mikaelem Colville-Andersenem

Redakcja Pressland/WG

Mikael Colville-Andersen, autor najnowszej "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe" twierdzi, że rowery mogą znów uczynić nasze miasta przyjaznymi do życia. Wzorem jest dla niego Kopenhaga.

Kopenhaga regularnie trafia na pierwsze miejsca w rankingach miast o najwyższej jakości życia. Duńska stolica zdaje się doskonale wiedzieć, co jest potrzebne jej mieszkańcom. Miasto od lat 70. przeprowadza cykliczne badania ruchu. Dziś ponad 56% osób zameldowanych w Kopenhadze codziennie dojeżdża do pracy lub szkoły rowerem.

To właśnie rower jest, zdaniem Mikaela Colville-Andersena autora książki "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe", kluczem do zadowolenia mieszkańców.  Kopenhaga, w której mieszka i której zmiany obserwuje i wspiera autor, wydaje się wzorcem miasta przyjaznego – m.in. dzięki rowerowej infrastrukturze, która stała się marką duńskiej stolicy.

Knipplelsbro - Kopenhaga
Knipplelsbro - Kopenhaga
Fot. Bjonsson (Pixabay.com)

Mikael Colville-Andersen jest uznanym ekspertem urbanistycznym, a także szefem założonej w 2009 r. firmy Copenhagenize Design Co. oraz twórcą ruchu Cycle Chic. Współpracuje z miastami i rządami na całym świecie, projektuje dla nich infrastrukturę rowerową, rozwiązania komunikacyjne oraz prowadzi szkolenia z rozwiązań prorowerowych. Można go spotkać na światowych konferencjach i wydarzeniach poświęconych designowi i architekturze. Prowadzi też program telewizyjny „Life-Sized City” dotyczący urbanistyki oraz blog „Copenhagenize”. Dotąd wydał m.in. książki „Cycle Chic” (2012) i „Cargo Bike Nation” (2013). W 2018 roku ukazała się książka "Copenhagenize – the definitive guide to global bicycle urbanism"(pol. "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe"), która w polskim przekładzie Weroniki Mincer ukaże się już niebawem.

Autor książki "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe" nie jest akademicki teoretykiem. Jeździł rowerem służbowo po 65 miastach świata, często zmagając się z dramatycznie złym asfaltem. Dziś swoim doświadczeniem dzieli się z włodarzami miast całego świata i z ich mieszkańcami. Przekonuje, że komfortowe dla wszystkich i zielone miasto to żadna utopia. 

Premiera książki Mikaela Colville-Andersena "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe" odbędzie się 25 maja 2019 roku podczas konferencji "Miejskie Dialogi" w Łodzi, w Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana. Na premierze obecny będzie autor książki. Zapraszamy serdecznie!

Tytuł: Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe
Autor: Mikael Colville-Andersen (pol. przekład Weronika Mincer)
Wydawnictwo: Wysoki Zamek
Premiera: 25 maja 2019
Cena: 49,90 zł

Okładka książki 'Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe' Mikael Colville-Andersen (pol. przekład Weronika Mincer). Wydawnictwo Wysoki Zamek.
Okładka książki 'Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe' Mikael Colville-Andersen (pol. przekład Weronika Mincer). Wydawnictwo Wysoki Zamek.
Mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe - premiera książki i spotkanie z Mikaelem Colville-Andersenem