Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Światowy Dzień Architektury w willi generała Jerzego Ziętka w Ustroniu

Redakcja Pressland/WG

Z okazji Światowego Dnia Architektury, modernistyczna willa generała Jerzego Ziętka w Ustroniu otwiera się dla zwiedzających.

Światowy Dzień Architektury w willi gen. J. Ziętka w Ustroniu
Światowy Dzień Architektury w willi gen. J. Ziętka w Ustroniu
Fot. mat. prasowe

1 lipca to Światowy Dzień Architektury. W tym dniu Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach organizuje mnóstwo atrakcji. Główne obchody odbędą się w Ustroniu, w willi należącej niegdyś do wojewody katowickiego, generała Jerzego Ziętka, w której obecnie mieści się Dom Pracy Twórczej Architekta. Modernistyczna willa została zrealizowana w 1968 roku według projektu dwóch śląskich architektów – Henryka Buszko i Aleksandra Franty. To bardzo ważne miejsce dla dziedzictwa Śląska Cieszyńskiego.

W tym szczególnym dniu, jakim jest Światowy Dzień Architektury, SARP otwiera willę da zwiedzających. Jakub Bródka oprowadzi zainteresowanych po willi, zasypując ich ciekawostkami o architektach, gen. Ziętku i samym budynku. Podczas warsztatów dla dzieci Archidzieci (wiek 7-13 lat), najmłodsi dowiedzą się w jaki sposób można mówić o architekturze i uczestniczyć w jej projektowaniu jako świadomy obywatel.

Przemek Czernek pokaże i opowie o architekturze regionu, a wieczorem, tuż po zmroku w ogrodzie willi odbędzie się spektakl „Ptaki”. Poza tym wiele innych atrakcji, takich jak kiermasz książek, na które zapraszamy także poza godzinami trwania wpisanych w program wydarzeń. Dodatkowo od 21 czerwca do 12 lipca na Rynku w Ustroniu będzie można oglądać wystawę poświęconą twórczości śląskich architektów - Henryka Buszko i Aleksandra Franty. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu znajdziecie na FB>>

Organizatorami wydarzeń są Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach, Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej, Miasto Ustroń i Śląska Okręgowa Izba Architektów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy na wydarzenia w willi gen. J. Ziętka w Ustroniu. Możne je robić telefoniczne (32 253 97 74) lub mailowo biuro@sarp.katowice.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Światowy Dzień Architektury w willi generała Jerzego Ziętka w Ustroniu