Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

OSSA 2019 - Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury w tym roku w Warszawie. Bajka hasłem przewodnim

Redakcja Pressland/WG/mat.pras

Tegoroczna OSSA, czyli Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury, po raz drugi w historii odbędzie się w Warszawie. Letnia edycja odbędzie się w dniach 13-21.07.2019 pod hasłem "Bajka". Na nadsyłanie prac macie czas tylko do niedzieli 16 czerwca.

OSSA 2019
OSSA 2019
Fot. mat. prasowe

OSSA - Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury to wydarzenie z historią, mające bardzo istotny wpływ na kształtowanie nowych pokoleń architektów. Pierwsza edycja OSSY odbyła się w 1997 roku - początkowo były to nieformalne spotkania, które z biegiem lat zamieniły się w tygodniowe interdyscyplinarne warsztaty architektoniczne. Na przestrzeni dwudziestu lat uczestnikami OSSY byli studenci i absolwenci architektury i kierunków pokrewnych z Polski i zagranicy. Wielu z nich jest teraz krajowej i światowej sławy architektami, którzy chętnie powracają na warsztaty w roli mentorów czy gości. Warsztaty OSSA skierowane są do najbardziej uzdolnionych studentów architektury, z udziałem najlepszych architektów z areny polskiej i międzynarodowej.

Tegoroczna edycja organizowana jest przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Po raz drugi w historii, warsztaty te odbędą się w Warszawie. Każdego roku warsztaty skupione są wokół innego tematu. Warszawska, letnia edycja odbędzie się w dniach 13-21.07.2019 pod hasłem „Bajka”. Organizatorzy bazując na definicji bajki, widzą ją jako narzędzie w rękach architekta. Jakie narzuca narracje, opowieści, sposoby myślenia? Jakie wynikają z niej relacje, także przestrzenne? Celem warsztatów będzie skupienie się na komunikacji i wykorzystaniu różnych narzędzi językowych, które mogą ją ułatwić.

Całe wydarzenie będzie odbywało się w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej, w Pawilonie Zodiak, Pałacu Kultury i Nauki oraz na osiedlu Jazdów. Warsztaty oprócz wartości merytorycznej będą miały na celu także rozwinięcie świadomości uczestników i wszystkich odbiorców w kwestii odpowiedzialności społecznej i ekologicznej.

OSSA 2019
OSSA 2019
Fot. mat. prasowe

Tutorami będą młodzi polscy architekci i twórcy: Patrycja Okujlar i Adam Przywara, zespół kwartalnika RZUT, Tomek Świetlik i Maciek Chodziński, Aleksander Wadas i Kuba Włodarczyk, Jacek Markusiewicz, Ania Molenda i radicalzz.studio, pawilony.pavilions (Aleksandra Czupkiewicz, Maria Wawer, Patryk Kusz), Ewa Kaszuba i Łukasz Woleński oraz Antoni i Jan Domicz.

Opiekunem merytorycznym będzie dr Artur Jerzy Filip - badacz i praktyk innowacyjnych struktur międzysektorowego współzarządzania realizacją projektów urbanistycznych, od lat związany z zagadnieniami planistycznymi skarpy warszawskiej i Jazdowa. Obecnie, wraz z liderami społeczności Otwartego Jazdowa buduje ogólnopolską koalicję na rzecz współzarządzania miejskimi przestrzeniami publicznymi

Najzdolniejsi studenci kierunków projektowych uczelni wyższych, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty, zostaną wyłonieni drogą konkursu prac wstępnych. Zadaniem jest przygotowanie pracy wstępnej (czyli tzw. wstępniaka), której temat brzmi "Twoja bajka". Forma i treść prac jest dowolna - organizatorzy chcą się dowiedzieć, co młodzi architekci chcą wnieść do wspólnej bajki.

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (znajdziecie go tutaj>>), a pracę wysłać na podany w formularzu adres mailowy lub wysłać tradycyjną pocztą. Organizatorzy OSSY wybiorą 60 najlepszych prac, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty. Termin nadsyłania prac mija w niedzielę16 czerwca o godzinie 23:59! Więcej szczegółów na FB >>

Serwis Bryla.pl objął warsztaty OSSA 2019 patronatem medialnym.

    Więcej o:

Skomentuj:

OSSA 2019 - Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury w tym roku w Warszawie. Bajka hasłem przewodnim