Dachy

  • Układanie pierwszej warstwy ocieplenia, gdy wstępnym kryciem jest membrana dachowa. Wełna powinna ciasno przylegać do krokwi, ale nie może wypychać folii

    Ocieplenie połaci dachu

    Warstwa izolacji termicznej powinna mieć grubość co najmniej 25 cm. Lepiej jednak, by miała 30-40 cm.

  • Dach kryty dachówką cementową

    Dachówki ceramiczne i cementowe

    Dachówki ceramiczne i cementowe są do siebie bardzo podobne - mimo że zrobione z różnych materiałów i w całkowicie inny sposób .

  • Membranę dachową układa się stroną zabezpieczoną przed promieniami UV (czyli tą z nadrukiem) na zewnątrz

    Wstępne krycie dachu

    Chroni warstwę izolacji cieplnej przed wodą opadową, która mogłaby się przedostać przez nie do końca szczelne pokrycie dachowe.

  • 0511-00 Titel02

    Dachówki ceramiczne

    Dachówki ceramiczne to jedno z najstarszych i najbardziej lubianych pokryć dachowych. Od lat nie tracą na popularności, zwłaszcza że ich cena staje się coraz bardziej bardziej przystępna...

  • Dachówka cementowa

    Dachy inspirowane łupkiem

    Dachy kryte łupkiem kamiennym od setek lat budzą zachwyt. Niestety, cena tego pokrycia sprawia, że dla wielu inwestorów jest ono po prostu niedostępne.

  • Dachówka do remontu

    Remont pokrycia z dachówek ceramicznych i cementowych najczęściej ogranicza się do jego odświeżenia lub drobnych napraw. Jedynie, gdy dach jest bardzo zniszczony, konieczna staje się wymiana całego pokrycia.

  • Dachówka bitumiczna firmy STEMA/KATEPAL

    Dachówki - informator rynkowy - Loża ekspertów

    Zaproszeni przez redakcję Ładnego Domu fachowcy przedstawiają opinie na temat różnych pokryć dachowych. W loży zasiedli:: Marek Podeszwa - doradca techniczny z firmy MONIER - producenta dachówek ceramicznych RUPPCERAMIKA i cementowych BRAAS, Grzegorz Pucek - dyrektor sprzedaży w firmie RUUKKI, oraz Krzysztof Stawski - właściciel hurtowni ORION i wykonawca budowlany.

  • Dach płaski - do remontu i modernizacji

    Dachy płaskie budowane kilkadziesiąt lat temu często wymagają kapitalnego remontu. Przy okazji warto pokusić się o zmianę ich przeznaczenia i urządzić na dachu taras lub ogród.

  • Gdy wszystkie wiązary są już ustawione i zamocowane do murłaty lub wieńca, można układać materiał wstępnego krycia i pokrycie dachowe

    Więźba dachowa

    Drewniana konstrukcja nośna dachu. Jej rodzaj dobiera się zależnie od kształtu dachu, odległości między ścianami zewnętrznymi, kąta nachylenia połaci dachowej oraz od ciężaru pokrycia dachowego.

  • Którędy do komina

    Wyłazy dachowe oraz stopnie i ławy kominiarskie nie kosztują wiele, a umożliwiają - nie tylko kominiarzom - bezpieczne poruszanie się po dachu.

  • dach z blachy

    Jak wybierać pokrycia dachowe z blachy oraz rynny?

    Pokrycia z blachy są lekkie i stosunkowo niedrogie. Dobrze spisują się na każdym dachu, a przede wszystkim nie wymagają tak ciężkiej i kosztownej więźby dachowej, jak dachówka ceramiczna czy cementowa. Poprawnie ułożone stanowią pokrycie na lata. Lekkie blachodachówki można stosować nie tylko na nowych dachach, ale też do krycia starych budynków, w których konstrukcja dachowa z upływem czasu uległa osłabieniu.

  • Konsekwencje kształtu dachu

    Dach - chroni dom przed opadami, wiatrem, zimnem i słońcem. W bardzo dużym stopniu decyduje też o jego architekturze.

  • Dach pokryty łupkiem, ułożonym "na dziko"

    O królewskiej sztuce układania łupka

    Dzikie krycie (nazwa tłumaczona z niemieckiego wilde deckung) nie bez powodów nazywane jest królewskim - to najbardziej ekskluzywny sposób układania łupka.

  • Za wieżyczką i kominem na pewno gromadzi się wiele ciekawych rzeczy, które trzeba regularnie usuwać. Pytanie: kto, prócz kota, tam wejdzie?

    Skomplikowany czy prosty dach

    Im bardziej skomplikowany dach, tym większy kłopot. Dlaczego?

  • Ułożona na krokwiach folia dachowa o wysokiej paroprzepuszczalności

    Dach z gontów bitumicznych - membrana i deskowanie

    Dach naszego domu będzie pokryty gontem bitumicznym. W przyszłości chcielibyśmy go ocieplić wełna mineralną. Czy pod pełnym deskowaniem można ułożyć folię wysokoparoprzepuszczalną? Robert B., Wrocław

  • Dachówki betonowe (cementowe) pod względem trwałości są porównywalne z ceramicznymi. Są przeznaczone do krycia dachów stromych. Na zdjęciu dachówka rzymska podwójna, LEIER. Cena: 24,40 zł/m2. Więcej informacji: www.leier.pl

    Dachówki betonowe - przegląd produktów

    Dachówki betonowe (cementowe) pod względem trwałości są porównywalne z ceramicznymi. Są przeznaczone do krycia dachów stromych.

  • Aby deszczówka była sprawnie odprowadzana z dachu, wielkość rynien i rur spustowych powinna być właściwie dobrana

    Rynny - wiosenne naprawy i wymiana

    Z naprawą lub wymianą rynien uszkodzonych zimą przez śnieg i sople nie powinniśmy zwlekać do następnej zimy. Najlepiej zrobić to od razu wiosną.

  • 2750629 https bi

    Blachodachówka

    Nadzwyczaj popularna, bo bardzo lekka i niedroga. Materiały: najczęściej blacha stalowa, ocynkowana lub pokryta alucynkiem i powleczona tworzywem sztucznym, rzadziej blacha miedziana lub aluminiowa.

  • Dachówka bitumiczna cieniowana

    Dachówki bitumiczne

    Wyglądem przypominają powycinaną ozdobnie papę z barwną, ziarnistą posypką. Dachówki bitumiczne są elastyczne, dlatego układa się je nie na łatach (jak na przykład dachówkę ceramiczną), ale na sztywnym poszyciu.

  • System rynnowy z blachy stalowej
  • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

    Rynny - jak je wybierać?

    Dom musi mieć orynnowanie, czyli system rur zbierających z dachu wody opadowe. O wszystkich rurach odprowadzających z dachu wodę potocznie mówi się ?rynny?, choć tak naprawdę są one tylko poziomą częścią systemu orynnowania, z której wodę odprowadzają pionowe rury spustowe.

  • System rynnowy z blachy stalowej

    Rynny - dlaczego warto je założyć?

    Na większości pochyłych dachów montuje się rynny, którymi woda płynie do rur spustowych. Dzięki temu zdecydowanie zmniejsza się zamakanie ścian domów podczas deszczu i roztopów.

  • Bitumiczne pokrycie dachu

    Nadają się na dachy płaskie lub strome. Są tanie, lekkie i niezawodne. Do wyboru: papy, gonty i płyty faliste.

  • 2706651 https bi

    Rynny, ale jakie?

    Dach nie musi mieć rynien, ale z rynnami jest lepiej dla ścian domu, ogrodu i... bezpieczeństwa mieszkańców

  • 10333307

    Rynny - dobór i montaż orynnowania

    Woda deszczowa może spływać z dachu prosto na ziemię. Lepiej jednak najpierw zebrać ją do rynien i rurami spustowymi odprowadzić z dala od domu.

  • Polacy najczęściej wybierają do pokrycia dachu blachodachówkę

    Rynny i rury spustowe

    Dom musi mieć orynnowanie, czyli system rur zbierających z dachu wody opadowe. O wszystkich rurach odprowadzających z dachu wodę potocznie mówi się ?rynny?, choć tak naprawdę są one tylko poziomą częścią systemu orynnowania, z której wodę odprowadzają pionowe rury spustowe.