Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekton Ukiyo, pierwsza kolekcja ryflowanych okładzin projektu Claudii Afshar

Materiał reklamowy

Cosentino, globalny producent zrównoważonych powierzchni dla architektury i wzornictwa, wprowadza Dekton Ukiyo, nową teksturowaną kolekcję, która charakteryzuje się liniowym ryflowaniem. Ukiyo łączy w sobie najlepszy design, luksus oraz trwałość gwarantowaną przez markę Dekton. Kolekcja stworzona we współpracy z uznaną na całym świecie projektantką wnętrz Claudią Afshar, dostępna jest w postaci gotowych do montażu płyt ryflowanych, co stanowi jedną z pierwszych tego rodzaju ofert w branży. Jej tekstury nadają charakterystyczną głębię i wymiar każdej przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.

Dekton Ukiyo - Rem. Projekt: Claudia Afshar
Dekton Ukiyo - Rem. Projekt: Claudia Afshar
Fot. mat. Cosentino

Kolekcja Dekton Ukiyo jest inspirowana współczesnym japońskim designem, celebrując sztukę minimalizmu i teraźniejszości. Ukiyo oznacza "żyć chwilą", a kolekcja Dekton została zaprojektowana tak, aby budzić zmysły i uczucie dobrego samopoczucia poprzez osiągnięcie spokoju w przestrzeni. Uosabia bogatą paletę wrażeń, prezentując geometryczną, gładką strukturę, pomagającą tworzyć harmonijne projekty wnętrz i architektury zewnętrznej.

"Zabawa teksturą jest ponadczasowa i tak samo ważna we wszystkich materiałach, nie tylko w tkaninach" - powiedziała Claudia Afshar. "Zawsze inspirowały mnie materiały występujące w naturze. Dokładam starań, by projektowane przeze mnie przestrzenie były jak najbardziej komfortowe, ciepłe i autentyczne. Ukiyo jest uspokajające, a jednocześnie proste. Kolory i ryflowania są z jednej strony romantyczne, ale także współczesne i męskie, co pozwala na osiągnięcie w przestrzeni równowagi".

Zaprojektowany specjalnie do okładzin pionowych, Dekton Ukiyo jest dostępny w matowym wykończeniu i dwóch opcjach ryflowania: GV2 z rowkami oddalonymi od siebie o 25 mm, o szerokości 5 mm i głębokości 3 mm; oraz GV3 z rowkami oddalonymi od siebie o 11 mm, o szerokości i głębokości 4 mm. Oba warianty dostępne będą w rozmiarze 450 mm x 3000 mm. Projektantka wybrała do kolekcji pięć istniejących już kolorów Dekton: Bromo, Kreta, Nacre, Umber i Rem, aby zapewnić architektom i klientom kompleksową paletę do pracy nad projektami.

Kwarcowe powierzchnie Dekton są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia i zostały wybrane do kolekcji ze względu na ich właściwości i wysoką wydajność. Dekton Ukiyo jest idealny do praktycznie nieograniczonego zakresu zastosowań pionowych, od fasad i kominków po niestandardowe meble i wiele innych.

Kolory Dekton Ukiyo:

Bromo - oferuje ciemnoszary odcień, inspirowany jednorodnymi skałami metamorficznymi, takimi jak łupek. Subtelna, wyblakła grafika, starannie stworzona tekstura i naturalna estetyka definiują ten sugestywny kolor, idealny do każdego rodzaju otoczenia.

Kreta - inspirowana jest klasycznymi podłogami cementowymi. Wzór jest równomierny, choć zapewnia ciemniejsze lub jaśniejsze obszary w zależności od gęstości wzoru. Matowa tekstura i szary odcień pasują do każdego rodzaju materiału i sprawiają, że nadaje się do różnych zastosowań.

Nacre - oferuje wrażenie ruchu, który angażuje wszystkie zmysły. Ślady pacy ożywiają kolor, subtelną grę światła i cienia, która towarzyszy każdemu centymetrowi tego wzoru. W dotyku okładzina zachwyca jedwabistym wykończeniem, kiedy palce przesuwają się po różnych reliefach i rozproszonych gradientach.

Umber - to ponadczasowy, buntowniczy kolor z własną osobowością i wyjątkową charyzmą. Terakota jest ciepła i ściśle związana z naturą.

Rem - zapewnia skomplikowane wzornictwo, z brązowymi i szarymi żyłkami oraz nutami złota. Drobne żyłki tworzą poczucie subtelnego kontaktu z naturą.

Więcej na: www.cosentino.com

Dekton Ukiyo - Umber. Projekt: Claudia Afshar
Dekton Ukiyo - Umber. Projekt: Claudia Afshar
Fot. mat. Cosentino
Dekton Ukiyo - Umber. Projekt: Claudia Afshar
Dekton Ukiyo - Umber. Projekt: Claudia Afshar
Fot. mat. Cosentino
    Więcej o:

Skomentuj:

Dekton Ukiyo, pierwsza kolekcja ryflowanych okładzin projektu Claudii Afshar