Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Forbo ogłasza konkurs dla architektów i projektantów - „0,6 do kwadratu”

Redakcja/mat. prasowe

Forbo, znany producent wykładzin i okładzin meblowych, zaprasza wszystkich architektów i projektantów do wzięcia udziału w konkursie „0,6 do kwadratu”. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować autorski projekt z wykorzystaniem Bulletin Board, produktu z oferty marki Forbo. To doskonała okazja, aby poznać z bliska możliwości tego tworzywa, a jednocześnie wykazać się kreatywnością. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna.

konkurs dla architektów
Wyraź siebie – naturalnie z Bulletin Board. Forbo ogłasza konkurs „0,6 do kwadratu” dla architektów i projektantów
mat. prasowe

Czym jest Bulletin Board?

To rodzaj linoleum, które jest przeznaczone między innymi do tworzenia tablic ściennych i wolno stojących. Przywodzi na myśl popularną tablicę korkową, jednak przewyższa ją pod względem jakości wykonania, estetyki oraz mnogości opcji zastosowania. W produkcji Bulletin Board są wykorzystywane odnawialne surowce naturalnego pochodzenia. Wyjątkową trwałość, sprężystość i elastyczność zawdzięcza połączeniu drobno mielonego korka z żywicą i utlenionym olejem lnianym. W przeciwieństwie do tablicy korkowej nie kruszy się, nawet przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Dodatkową zaletą tego produktu jest jego wysoka higieniczność - powierzchnia jest bakteriostatyczna oraz nie przyciąga kurzu, co jest szczególnie istotne, jeśli planujemy umieścić takie tablice w obiektach edukacyjnych lub medycznych. Materiał Bulletin Board jest dostępny w 15 pięknych kolorach, dzięki czemu mamy większe pole do manewru przy aranżowaniu wnętrza, możemy też łatwiej dopasować go do już istniejącego wystroju. W palecie znajdziemy między innymi beże, kilka odcieni szarości i zieleń.

Konkurs dla architektów i projektantów „0,6 do kwadratu”

Konkurs organizowany przez markę Forbo jest skierowany do designerów, projektantów, architektów oraz studentów architektury i ASP w Polsce. Bulletin Board może im służyć nie tylko jako źródło inspiracji, ale również jako pomoc w codziennej pracy, choćby przy tworzeniu moodboardów czy dekoracyjnych powierzchni użytkowych. Konkursowe zadanie polega na wykonaniu pomysłowej tablicy z użyciem naturalnego materiału Bulletin Board. Ale to nie wszystko - przygotowany projekt ma uosabiać autora, jego charakter, pasje, styl życia i marzenia. W jaki sposób można zgłosić chęć uczestnictwa? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszony w zakładce konkursowej na stronie www.forbo-flooring.p. Każdy, kto tego dokona, otrzyma tablicę Bulletin Board o wymiarach 60x60cm w wybranym przez siebie kolorze spośród czterech dostępnych. W tworzeniu moodboardu można posłużyć się różnorodnymi środkami wyrazu: zdjęciami, drobnymi pamiątkami, symbolami, próbkami materiałów - od twórcy zależy, czego użyje, aby jak najlepiej przedstawić samego siebie.

Zdjęcie tablicy wraz z opisem należy przesłać na adres konkurs@forbo.com.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłoniony jeden zwycięzca. Wyboru dokona Jury w składzie: przewodniczący Jury - prof. Jan Sikora, architekt, wykładowca, właściciel pracowni Sikora Wnętrza; Magdalena Federowicz-Boule, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD i portalu whitemad.pl, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz serwisu Urządzamy.pl, dr Szymon Hanczar, architekt, projektant i wykładowca, właściciel Hanczar Studio, Katarzyna Księżopolska, redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com, arch. wnętrz Joanna Kulczyńska z pracowni Kulczyński Architekt, fotografka Jola Skóra oraz arch. wnętrz, stylistka i fotografka Anna Olga Chmielewska, które razem tworzą agencję projektową i kreatywną JAM KOLEKTYW, a także arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza.

Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł netto. Termin nadsyłania prac upływa 30. października 2021 roku.

jury konkursu dla architektów
Jury konkursu „0,6 do kwadratu”
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Forbo ogłasza konkurs dla architektów i projektantów - „0,6 do kwadratu”