Gdańskie mieszkanie w stylu Bauhaus – prezentacja online i wywiad, 20.10.2021 r., godz. 11:00
Chociaż niemiecka szkoła Bauhaus została zamknięta w latach 30. ubiegłego wieku, duch modernizmu przetrwał, a dziś coraz śmielej wraca na salony. Uproszczone formy i zachowawcza paleta barw – oto, co zastaniemy we wnętrzach mieszkania w Gdańsku, inspirowanego modernistyczną estetyką. Zapraszamy na wywiad online z Marią Zrzelską-Pawlak oraz Magdaleną Bielicką z pracowni MagMa, połączony z prezentacją wnętrz zaprojektowanego przez nie mieszkania, w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL". Rozmowa będzie dotyczyła realizacji, innych ciekawych projektów z portfolio pracowni oraz planów na przyszłość. Transmisja 20 października 2021 o godz. 11:00, na kanale YouTube, FB i LinkedIn.

Opis mieszkania zaprojektowanego przez MagMa
Architektki z pracowni MagMa postanowiły tchnąć do wnętrz apartamentu modernistycznego ducha lat 30. Inspiracje Bauhausem są tutaj bardzo czytelne. Przestrzeń zaprojektowana została w sposób klarowny i funkcjonalny. Przy tym pomieszczenia wypełnia dobry design według projektów wizjonerów niemieckiego wzornictwa.
Strefa dzienna to przestrzeń, która łączy w sobie funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. Ponadto w pomieszczeniu wydzielony został częściowo otwarty gabinet za przeszklonymi, przesuwnymi drzwiami. W ścianie, która oddziela gabinet od holu, pod sufitem przeprute zostały otwory okienne, dzięki którym światło dzienne przedostaje się do wąskiego i ciemnego korytarza.
W projektowanym mieszkaniu rzuca się w oczy funkcjonalnie rozwiązana kwestia jadalni. W centralnym punkcie pomieszczenia ustawiona została wyspa kuchenna z dwupoziomowym blacie roboczym. Niższy poziom blatu wykorzystany został jednocześnie jako stół jadalniany. Do wyspy dostawiono krzesła na giętych, stalowych stelażach. W ten sposób udało się uniknąć dwóch zajmujących przestrzeń mebli, a pomieszczenie zdaje się bardziej przestronne.
W mieszkaniu zastosowano subtelną i lekką paletę barw. Królują tutaj biel, beże oraz szarości, czyli barwy, po które szczególnie chętnie sięgali moderniści. Uzupełnieniem takiej kompozycji nieodzownie musiały być czerwień oraz granat. Te barwy wykorzystały projektantki z pracowni MagMa. Granat stanowi kolorystyczny akcent w sypialni – "rozsiadł się" na modernistycznym fotelu o przysadzistej formie. Czerwone akcenty pojawiają się jako drobne motywy w różnych częściach mieszkania. W strefie dziennej uwagę przykuwa abstrakcyjna kompozycja zawieszona na ścianie ponad sofą.
***
Wywiad online połączony z prezentacją wnętrz mieszkania: 20.10.2021 r., godz. 11:00 na kanałach:
- youtube.com/c/SztukaArchitektury1
- facebook.com/sztuka.architektury
- linkedin.com/showcase/sztuka-architektury
PARTNER Cyklu "Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL": Bauder
PARTNER WSPIERAJĄCY Cyklu "Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL": DASAG, Galeco
PATRONI MEDIALNI: Nowy Magazyn, Zawód Architekt, budnet.pl, ambiente.info.pl, La Vie Magazyn, architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, designteka.pl.
- Więcej o:
![Fabryka Norblina Fabryka Norblina]()
Nowa atrakcja na mapie Warszawy. Wola odsłania swoje przemysłowe dziedzictwo
![TRŁ ZIMA! TRŁ ZIMA!]()
TRŁ ZIMA! już w ten weekend w warszawskim EXPO XXI
![Gambit Office w Gliwicach. Proj. KWK Promes Roberta Koniecznego Gambit Office w Gliwicach. Proj. KWK Promes Roberta Koniecznego]()
Gambit Office autorstwa KWK Promes Roberta Koniecznego zdobył PULSE Award 2025
![Wernisaż wystawy "Desire" Rafała Olbińskiego w Krakowie Wernisaż wystawy "Desire" Rafała Olbińskiego w Krakowie]()
Wystawa „Desire” Rafała Olbińskiego – sztuka, która ożywia Kraków
![DEBIUT ROKU TRŁ 2025 - nominacje DEBIUT ROKU TRŁ 2025 - nominacje]()
DEBIUT ROKU TRŁ 2025 - nominacje
![Igor Mitoraj "Tindaro" - monumentalna rzeźba na Placu Centralnym w Warszawie Igor Mitoraj "Tindaro" - monumentalna rzeźba na Placu Centralnym w Warszawie]()
Rzeźba "Tindaro" Igora Mitoraja stanęła na Placu Centralnym w Warszawie
![Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu 2025 – święto polskiego designu już 15-16 listopada! Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu 2025 – święto polskiego designu już 15-16 listopada!]()
Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu – święto polskiego designu już 15-16 listopada!
![Wystawa „Zdjęcia Architektów" w Przystanku Architektura Wystawa „Zdjęcia Architektów" w Przystanku Architektura]()
„Zdjęcia Architektów" jeszcze przez kilka dni w Przystanku Architektura









