Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdańskie mieszkanie w stylu Bauhaus – prezentacja online i wywiad, 20.10.2021 r., godz. 11:00

mat. prasowe

Chociaż niemiecka szkoła Bauhaus została zamknięta w latach 30. ubiegłego wieku, duch modernizmu przetrwał, a dziś coraz śmielej wraca na salony. Uproszczone formy i zachowawcza paleta barw – oto, co zastaniemy we wnętrzach mieszkania w Gdańsku, inspirowanego modernistyczną estetyką. Zapraszamy na wywiad online z Marią Zrzelską-Pawlak oraz Magdaleną Bielicką z pracowni MagMa, połączony z prezentacją wnętrz zaprojektowanego przez nie mieszkania, w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL". Rozmowa będzie dotyczyła realizacji, innych ciekawych projektów z portfolio pracowni oraz planów na przyszłość. Transmisja 20 października 2021 o godz. 11:00, na kanale YouTube, FB i LinkedIn.

Gdańskie mieszkanie w stylu bauhaus – prezentacja online i wywiad, 20.10.2021 r., godz. 11:00
Gdańskie mieszkanie w stylu bauhaus – prezentacja online i wywiad, 20.10.2021 r., godz. 11:00
mat. prasowe

Opis mieszkania zaprojektowanego przez MagMa

Architektki z pracowni MagMa postanowiły tchnąć do wnętrz apartamentu modernistycznego ducha lat 30. Inspiracje Bauhausem są tutaj bardzo czytelne. Przestrzeń zaprojektowana została w sposób klarowny i funkcjonalny. Przy tym pomieszczenia wypełnia dobry design według projektów wizjonerów niemieckiego wzornictwa.

Strefa dzienna to przestrzeń, która łączy w sobie funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. Ponadto w pomieszczeniu wydzielony został częściowo otwarty gabinet za przeszklonymi, przesuwnymi drzwiami. W ścianie, która oddziela gabinet od holu, pod sufitem przeprute zostały otwory okienne, dzięki którym światło dzienne przedostaje się do wąskiego i ciemnego korytarza. 

W projektowanym mieszkaniu rzuca się w oczy funkcjonalnie rozwiązana kwestia jadalni. W centralnym punkcie pomieszczenia ustawiona została wyspa kuchenna z dwupoziomowym blacie roboczym. Niższy poziom blatu wykorzystany został jednocześnie jako stół jadalniany. Do wyspy dostawiono krzesła na giętych, stalowych stelażach. W ten sposób udało się uniknąć dwóch zajmujących przestrzeń mebli, a pomieszczenie zdaje się bardziej przestronne.

W mieszkaniu zastosowano subtelną i lekką paletę barw. Królują tutaj biel, beże oraz szarości, czyli barwy, po które szczególnie chętnie sięgali moderniści. Uzupełnieniem takiej kompozycji nieodzownie musiały być czerwień oraz granat. Te barwy wykorzystały projektantki z pracowni MagMa. Granat stanowi kolorystyczny akcent w sypialni – "rozsiadł się" na modernistycznym fotelu o przysadzistej formie. Czerwone akcenty pojawiają się jako drobne motywy w różnych częściach mieszkania. W strefie dziennej uwagę przykuwa abstrakcyjna kompozycja zawieszona na ścianie ponad sofą.

                                                                               ***

Wywiad online połączony z prezentacją wnętrz mieszkania: 20.10.2021 r., godz. 11:00 na kanałach:

  • youtube.com/c/SztukaArchitektury1
  • facebook.com/sztuka.architektury
  • linkedin.com/showcase/sztuka-architektury

PARTNER Cyklu "Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL": Bauder

PARTNER WSPIERAJĄCY Cyklu "Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL": DASAG, Galeco

PATRONI MEDIALNI: Nowy Magazyn, Zawód Architekt, budnet.pl, ambiente.info.pl, La Vie Magazyn, architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, designteka.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdańskie mieszkanie w stylu Bauhaus – prezentacja online i wywiad, 20.10.2021 r., godz. 11:00