Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel PURO przy al. Korfantego w Katowicach. To projekt Tomasza Koniora

WG/Red. Pressland/mat. prasowe

W ścisłym centrum Katowic powstaje hotel PURO. Tomasz Konior i architekci z pracowni Konior Studio zaprojektowali 14-piętrowy budynek, nawiązujący do stylistyki lat 70. Wysokościowiec z niskim podium mają być dopełnieniem istniejącej zabudowy.

Hotel PURO w Katowicach. Proj. Konior Studio
Hotel PURO w Katowicach. Proj. Konior Studio
Mat. prasowe

Hotel PURO w Katowicach będzie ósmą realizacją tej sieci w Polsce. Budynek, zaprojektowany przez architektów z Konior Studio, stanie na działce przy al. Korfantego 10 - między dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy popularnym trakcie łączącym Rynek z Rondem gen. Ziętka.

Hotel będzie miał 56 metrów wysokości (mniej więcej tyle, ile Superjednostka) i 14 kondygnacji. Od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA. Przeszklona elewacja od strony ul. Korfantego będzie nawiązywać do ułożonej plisy. Projektując hotel PURO w Katowicach, Tomasz Konior chciał połączyć rozmach powojennego modernizmu ze współczesną wrażliwością.

Hotel PURO w Katowicach. Proj. Konior Studio
Hotel PURO w Katowicach. Proj. Konior Studio
Mat. prasowe

Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki PURO. Tak będzie również w Katowicach. Projekt hotelu nawiązuje do założenia Ściany zachodniej: alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy

mówi Tomasz Konior.

PURO nie ma być tylko zamkniętą hotelową bryłą. Architekci podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury otwartej na miasto, o ogólnodostępnym charakterze. Na niższych kondygnacjach znajdą się m in. kawiarnia, restauracja, autorskie spa sieci pod szyldem PRISMA, sale konferencyjne i galeria sztuki prezentująca prace związanych z regionem artystów.

W katowickim hotelu PURO dostępnych będzie 247 pokoi w standardzie 4 gwiazdek. Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie imponujący bar z widokiem na miasto, połączony schodami z zaaranżowanymi na dachu ogrodami, które stworzą zieloną enklawę w miejskiej zabudowie.

We wnętrzach dominować będą surowe materiały: beton, cegła, drewno i stal, które nadadzą pomieszczeniom lekko industrialnego charakteru. W przestrzeniach wspólnych pojawią się meble kultowych europejskich manufaktur, prace artystów i rzemieślników.

Hotele PURO słyną z dobrej architektury i pięknych wnętrz. Każdy obiekt tej sieci jest inspirowany otoczeniem i historią miasta, ma indywidualny charakter i swoją tożsamość. PURO w Poznaniu nawiązuje formą do staromiejskich kamieniczek, a w Gdańsku do starych spichlerzy.

Otwarcie hotelu w Katowicach planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel PURO przy al. Korfantego w Katowicach. To projekt Tomasza Koniora