Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompleks aparthotelowy Minimaxy

mat. prasowe

Mini format, maksimum zadowolenia – tak właśnie najkrócej można opisać kompleks aparthotelowy Minimaxy znajdujący się w zachodniej części Wrocławia. Mikroapartamenty wyróżnia doskonała lokalizacja, a także ergonomia lokali. Budynek skrywa nie tylko piękne wnętrze, ale także zachwyca geometryczną fasadą. Jej kompozycję doceniło jury konkursu Fasada Roku 2021, przyznając bryle nagrodę główną w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”.

Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Fot. Baumit

Trend na mikroapartamenty przybył do Polski z krajów zachodniej Europy, a jego kolebki upatruje się w Stanach Zjednoczonych. Niewielki metraż stał się atrakcyjną opcją dla wszystkich, którzy chcieli ulokować swoją życiową przestrzeń w centrum dużego miasta lub jego bliskości, stawiając na wysoki standard w rozsądnej cenie. Nowoczesne kawalerki wykończone „pod klucz” stały się domem dla studentów i osób rozpoczynających pracę zawodową, a dla inwestorów – źródłem zysku. Trend na wynajem mikroapartamentów poszedł jednak o krok dalej, stając się pożądanym lokum dla pracowników dużych korporacji, odbywających delegacje, czy kontrahentów.

Mikroapartamenty Minimaxy

Kompleks przy ulicy Zarembowicza we Wrocławiu tworzą cztery pięciokondygnacyjne budynki, mieszczące łącznie 264 lokale o powierzchni do 25 m kw. z balkonem. Do dyspozycji wynajmujących jest przedpokój, łazienka, pokój dzienny z aneksem kuchennym i - w niektórych przypadkach - antresola zaaranżowana na sypialnię lub przestrzeń do pracy.

Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Fot. Baumit

Blisko i wygodnie

Lokalizacja obiektu jest bardzo atrakcyjna i ma wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom – obiekt dzieli jedynie 600 m do Portu Lotniczego we Wrocławiu, 3,2 km do wjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, a do najbliższego centrum handlowego trzeba pokonać jedynie 4 km. Nieopodal znajdują się również Wrocławski Park Przemysłowy i Wyższa Szkoła Bankowa. Ponadto podróż do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje jedynie 30 minut. W okolicy znajdują się lokalne sklepy, a także zielone tereny z Parkiem Strachowickim na czele - spacer po nim to doskonały sposób na doładowanie życiowych baterii na świeżym powietrzu.

Nie bez przyczyny Wrocław jest nazywany miastem spotkań. Stolica Dolnego Śląska jest prężnie rozwijającym się centrum biznesowym i turystycznym. Dlatego Minimaxy to doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących lokali dla pracowników delegowanych, które nie muszą rezerwować hoteli na przyjazd oraz dla inwestorów myślących o wynajmie zarówno krótko-, jak i długoterminowym.

mówi Wiesław Dobrowolski z firmy Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane, wykonawca elewacji w obiekcie Minimaxy.
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Fot. Baumit

W świetle jupiterów

Kompleks aparthotelowy Minimaxy projektu Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C., w którego realizacji pomogło Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach Sp. z o.o. oraz Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane, został wyróżniony w konkursie Fasada Roku 2021 w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”. Jury doceniło kompozycję brył, graficzne, podkreślające tektonikę 4 budynków, „zagranie” kolorami oraz wkomponowanie zespołu w otaczający krajobraz.

Prosta, nowoczesna i zarazem elegancka bryła to wizytówka kompleksu Minimaxy. Na jego odbiór wpływa elewacja wykonana w technologii BSO, wykończona tynkiem oraz cegłą klinkierową. Efekt dopełnia zastosowany na prefabrykowanych balkonach beton architektoniczny. Każdy projekt to dla nas nowe wyzwanie, zawsze staramy się wykonać elewację starannie i estetycznie. Dlatego od lat współpracujemy z firmą Baumit, korzystając z jej produktów. W tym przypadku również tak było – szeroka gama sprawdzonych produktów i wsparcie doradców technicznych sprawiły, że efekt końcowy odzwierciedla założenia projektowe.

komentuje Wiesław Dobrowolski z firmy Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane.
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Fot. Baumit

Kompleks aparthotelowy Minimaxy może pochwalić się wyróżnieniem w krajowym konkursie Fasada Roku 2021, ale to nie wszystko. Walczy również o głosy publiczności w internetowym plebiscycie Baumit Life Challenge 2022. W trwającym do 17 kwietnia br. głosowaniu na stronie www.lifechallenge.baumit.com może wziąć udział każdy, przyznając ulubionym projektom odpowiednią liczbę gwiazdek – od 1 do 5. Czy Minmaxy staną na podium? Tego dowiemy się niebawem!

  • www.baumit.com
  • www.facebook.com/BaumitPolska
  • www.instagram.com/baumit.polska
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Fot. Baumit
    Więcej o:

Skomentuj:

Kompleks aparthotelowy Minimaxy