Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompleks wypoczynkowy nad jeziorem Guzianka Wielka w nowej odsłonie

Redakcja/mat. prasowe

Stare, zaniedbane domki bardziej odstraszały niż zachęcały do wypoczynku nad brzegiem jeziora. Podupadający kompleks wczasowy dostał jednak drugie życie - projekt przebudowy autorstwa Archas Design sprawił, że w miejscu, które pamięta poprzedni system, powstał nowoczesny ośrodek podkreślający urodę okolicy. Ruciane Park na Mazurach rozpoczął swoją działalność w czerwcu b.r.

Kompleks wypoczynkowy nad jeziorem Guzianka Wielka
Kompleks wypoczynkowy nad jeziorem Guzianka Wielka
mat. prasowe

Rodzinny ośrodek wypoczynkowy Ruciane Park jest położony nad jeziorem Guzianka Wielka, niedaleko od miasta Ruciane Nida. Malownicze otoczenie czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym szczególnie w sezonie letnim - z jednej strony mamy spokojną taflę wody, w której odbija się słońce, a z drugiej - piękny las. Usytuowanie na skarpie czyni ośrodek niemal tarasem widokowym, a nieregularna linia brzegowa podkreśla relację z naturą. Bliskość miasta powoduje, że urlopowicze chętnie udają się również w tym kierunku - a prowadzi tam urokliwy leśny trakt.

Jeszcze do niedawna funkcjonował tu ośrodek o nazwie "Skarpa", charakteryzujący się niskim standardem. Wraz z pojawieniem się nowego inwestora zaczęto wprowadzać znaczące zmiany. Konieczny był generalny remont starych domków letniskowych, a także uporządkowanie i lepsze zagospodarowanie terenu. Zaniedbane i nieco zapomniane miejsce otrzymało nowe życie, a prowadzone prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić otwarcie już w czerwcu 2021 roku. W tym sezonie letnim do użytku oddana zostanie znaczna część domków do wynajęcia, a także strefy sportowa i kulturalna położone nad wodą. Zadanie przygotowania nowej koncepcji dla 54 budynków powierzono pracowni projektowej Archas Design.

Architekci z Archas Design wykonali projekty obiektów posadowionych na betonowych podporach, które rozwiązały problem nieregularnie pochyłego terenu. Nowego pomysłu na zagospodarowanie wymagała też zewnętrzna przestrzeń użytkowa. W swojej koncepcji pracownia projektowa bazowała na wykorzystaniu nowych technologii, jak metodologia BIM, zdjęcia z drona czy pomiary z użyciem skanera 3D. Architekt Maciej Zuber przyznał, że ze względu na usytuowanie budynków w urokliwej, ale gęsto zalesionej i pofalowanej okolicy wszystkie pomiary były utrudnione - stąd konieczność zastosowania najnowszych narzędzi.

Domki letniskowe zostały zaprojektowane w formie lekkich, prefabrykowanych konstrukcji z drewnianymi elewacjami, które doskonale nawiązują do naturalnego otoczenia. Krajobraz na skaju lasu stał się dzięki temu bardziej spójny i atrakcyjny. Aby wczasowicze mogli cieszyć się widokiem na jezioro nie tylko przebywając na zewnątrz, w domkach przewidziano duże okna balkonowe od strony tarasów, a także wysokie prostokątne przeszklenia w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki takim rozwiązaniom nawet deszczowa pogoda nie przeszkodzi w miłym spędzaniu czasu w gronie bliskich, a przy okazji podziwianiu malowniczych walorów tego miejsca.

Nowoczesna architektura zaproponowana przez Archas Design bazuje na połączeniu ciemnych drewnianych elewacji z materiałem wykończeniowym we wnętrzach w postaci jasnych desek. Pomieszczenia są pełne światła, a przebywający w nich wczasowicze będą mieli poczucie ciągłego obcowania z naturą, co pozwoli im jeszcze lepiej wypocząć. W każdym domku znajduje się salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, który umożliwia przygotowywanie posiłków dla rodziny niemal tak samo, jak kuchnia w domu. Ponadto jest do dyspozycji dwuosobowa sypialnia oraz łazienka z prysznicem. Dwa dodatkowe miejsca noclegowe zostały zlokalizowane na antresoli, co może stanowić atrakcję dla starszych dzieci czy młodzieży. Każdy domek posiada swój własny taras, na którym w słoneczny dzień można spożyć śniadanie, a wieczorem nastrojową kolację. W doborze elementów wyposażenia wnętrz położono duży nacisk na stworzenie klimatu kojarzącego się bardziej z hotelem niż typowym domkiem letniskowym.

Warszawska spółka Go4Sport, będąca inwestorem tego ośrodka wypoczynkowego, planuje znaczne rozszerzenie oferty kompleksu. W bliskiej przyszłości nad jeziorem powstaną trzy pomosty z przystanią dla 40 jachtów, będą mogli tu zatem realizować swoje pasje również miłośnicy żeglugi. Biorąc pod uwagę, że Ruciane Park znajduje się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, takie posunięcie może się okazać strzałem w dziesiątkę. W skład zespołu wypoczynkowego na terenie ośrodka wejdą: duży plac zabaw dla dzieci, restauracja, sauna oraz balia. Aktywny wypoczynek będzie też wspierany za sprawą wypożyczalni sprzętów wodnych i rowerów. W ramach dodatkowej atrakcji pojawi się możliwość skorzystania w sezonie ze statku wycieczkowego i wypłynięcia na największe polskie jezioro Śniardwy. Właściciel obiektu przedstawia też ciekawą propozycję na czas ograniczeń związanych z pandemią. W niskim sezonie (kwiecień-maj i październik-listopad) wprowadza do swoich usług „workation”. Coraz popularniejsze w branży turystycznej określenie jest zbitką wyrazów „work" i „vacation" (praca i urlop). Jednym słowem to nic innego jak połączenie pracy zdalnej z wczasami.

Odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie osób, które zamieniły pracę w biurze na home office i mogą wykonywać swoje obowiązki zawodowe z dowolnego miejsca. W naszym ośrodku pracownicy zdalni otrzymają wymarzone do tego warunki. W bliskości z naturą, wśród zieleni i ciszy, a jednocześnie z dostępem do szybkiego łącza internetowego i salek do prowadzenia rozmów on-line.

mówi Dorian Krzystanek, współwłaściciel Go4Sport.
    Więcej o:

Skomentuj:

Kompleks wypoczynkowy nad jeziorem Guzianka Wielka w nowej odsłonie