Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konferencja "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające sie metropolie". Porozmawiajmy o jakości życia w miastach

Redakcja Pressland/WG

Konferencja "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające się metropolie" to okazja aby porozmawiać o wyzwaniach wiążących się z szybkim tempem urbanizacji. Punktem wyjścia będą Warszawa i Zurych - najsilniejsze centra gospodarcze swoich państw.

Konferencja "Better Urban Life Warszawa i Zurych - dwie zmieniające się metropolie"
Konferencja "Better Urban Life Warszawa i Zurych - dwie zmieniające się metropolie"
Fot. mat. organizatorów

Wzrost mobilności i zapotrzebowania energii, kwestie społeczne i środowiskowe, zmieniające się preferencje mieszkańców miast to tylko niektóre wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć władze, urbaniści, architekci oraz inwestorzy. Szybkie tempo urbanizacji wymaga przemyślanych działań.

Punktem wyjścia konferencji "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające się metropolie" są dwa wyjątkowe projekty realizowane w Warszawie i Zurychu. VARSO Place, usytuowany w centrum Warszawy wieżowiec zaprojektowany przez architektów Foster + Parners, będzie najwyższym budynkiem w Europie Środkowej. Ensamble w Zurychu połączy ze sobą dwa wieżowce wraz ze stadionem. Projekt ten musiał uzyskać akceptację mieszkańców w referendum lokalnym.

Zurych i Warszawa są najsilniejszymi centrami gospodarczymi swoich państw. Rozwój miast musi być przemyślany, by tak w pełni wykorzystywać ich potencjał jednocześnie nie szkodząc mieszkańcom i środowisku. Jaki kierunek należy obrać? Czy można wypracować wzorce lepszego życia w mieście?

Na uczestników konferencji czekają prezentacje, dyskusje i krótkie wystąpienia inspirujące (ang. power speeches ). Prelegentami będą architekci z Polski i Szwajcarii, wykładowcy akademiccy, i przedstawiciele firm i miasta.

Konferencja "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające sie metropolie" odbędzie się 10 października (czwartek) o godz. 10.00 w Conference Center at The Tides (ul. Wioślarska 8, Warszawa). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wystarczy się zarejestrować.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie www.psid2019.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Konferencja "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające sie metropolie". Porozmawiajmy o jakości życia w miastach