Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Varso: nowe wizualizacje wieżowca w budowie

red.

Deweloper HB Reavis budujący w centrum Warszawy wieżowiec o wysokości 230-metrów z 80-metrową iglicą pokazał nowe wizualizacje przedstawiające docelowy wygląd drapacza chmur. Zobaczcie, jak prezentuje się Varso z perspektywy ul. Chmielnej oraz jakie widoki czekają na pracowników biur i gości tarasu widokowego.

Nowe wizualizacje wznoszonego w centrum Warszawy wieżowca Varso.
Nowe wizualizacje wznoszonego w centrum Warszawy wieżowca Varso.
mat. prasowe

Najwyższy budynek w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie wyższej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.

Wokół smukłej, szklanej wieży autorstwa Foster + Partners powstaną jeszcze dwa niższe budynki usługowe zaprojektowane w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Niższe budynki Varso stworzą nową, śródmiejską pierzeję wzdłuż ul. Chmielnej. Dwa budynki biurowe „wyrosną” kaskadowo ze wspólnego, kilkupiętrowego podium o kamiennej elewacji w kolorze beżowym. Na ich dachach powstaną zielone tarasy, gdzie na co dzień będą mogli pracować i odpoczywać pracownicy firm działających w Varso.

310-metrowy wieżowiec jest wznoszony wzdłuż zachodniego odcinka Chmielnej, od narożnika z Aleją Jana Pawła w kierunku Żelaznej. Generalnym wykonawcą Varso jest HB Reavis Construction – firma z Grupy HB Reavis. Prace budowalne rozpoczęły się w grudniu 2016 roku. Oddanie do użytku całości inwestycji planowane jest na 2020 rok.

ZOBACZ NOWE WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Varso: nowe wizualizacje wieżowca w budowie