Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs: Projektuj dla fabryki Mercedesa w Jaworze!

mat. prasowe

Mercedes-Benz Manufacturing Poland ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej dwóch placów przy bramie głównej fabryki silników i baterii w Jaworze na Dolnym Śląsku. Dla laureatów przygotowano nagrody pieniężne oraz nagrodę specjalną – staż w Dziale Projektowym Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Konkurs: Projektuj dla fabryki Mercedesa w Jaworze!
Konkurs: Projektuj dla fabryki Mercedesa w Jaworze!
mat. prasowe

Przyjmując strategię Ambition 2039, Mercedes-Benz zobowiązał się, by za mniej niż 20 lat oferować flotę nowych aut neutralnych w zakresie emisji CO2. Jednak to nie wszystko. W jej założeniach znajdziemy także określone cele, dotyczące zakładów produkcyjnych Mercedes-Benz AG. Już od 2022 r. na całym świecie będą one prowadzić swoją działalność w sposób neutralny pod względem emisji CO2.

Fabryka w Jaworze jest pionierem w tej kwestii i spełnia wytyczne Ambition 2039 od początku swojego istnienia. Konsekwentnie realizujemy zasadę „Przyjaźni dla środowiska, od produkcji do produktu”. Obejmuje to także organizację miejsca pracy, które powinno być przyjazne, ekologiczne i sprzyjać dobremu samopoczuciu.

mówi Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Dlatego Mercedes-Benz Manufacturing Poland ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej dwóch placów przy bramie głównej fabryki silników i baterii w Jaworze na Dolnym Śląsku. Koncern zaprasza do udziału w nim studentów architektury, architektury krajobrazu, gospodarki przestrzennej lub kierunków pokrewnych (III rok 1. stopnia lub I i II rok 2. stopnia).

Cieszymy się, że możemy pracować w zupełnie nowej fabryce, fabryce przyszłości. Znajdujemy tutaj potencjał nie tylko do rozwoju zawodowego, ale - jak się okazuje - jest to także miejsce do realizacji pomysłów na organizację wolnych przestrzeni. Plac przy kantynach czeka na ciekawy pomysł zagospodarowania. Chcemy, by było to przyjazne miejsce, gdzie będzie można odpocząć i zregenerować siły w czasie pracy.

mówi Monika Bogucka z Działu Projektów.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 15 grudnia 2021 r.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne:

  • I miejsce 2 000 zł,
  • II miejsce – 1 000 zł,
  • III miejsce - 500 zł.

Przewidziana jest również nagroda specjalna – propozycja stażu w Dziale Projektowym Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, są dostępne na stronie: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/konkurs/.

    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs: Projektuj dla fabryki Mercedesa w Jaworze!