Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

„Kotwica” na rondzie Daszyńskiego

mat. prasowe

Pierwszego sierpnia wieczorem, na fasadzie budynku Crowne Plaza przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, rozbłysł znak Polski Walczącej. Pojawienie się słynnej "Kotwicy" to jeden z elementów obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, do których włączył się ten warszawski hotel.

Dodatkowo, w lobby Crowne Plaza otwarta została ogólnodostępna wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Ruszyły również projekcje filmów o wydarzeniach z 1944 r. Wystawa oraz seanse filmowe we wnętrzach Crowne Plaza będą dostępne przez cały sierpień.

Jak co roku w Warszawie uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzimy z zadumą, nie dokonując oceny historycznej, z poczuciem odpowiedzialności za pamięć o tych, którzy polegli w walkach i o tych, którzy przeżyli. W ramach uroczystości upamiętniających wybuch powstania wraz z Muzeum Powstawania Warszawskiego zorganizowaliśmy wystawę podsumowującą najważniejsze wydarzenia, kolaż zdjęć z okresu Powstania oraz otworzyliśmy "kino", w którym będziemy wyświetlać filmy o powstaniu warszawskim.

mówi dyrektor generalny Crowne Plaza Warsaw, Marcin Szymfel.

Ponadto, w niedzielę, 1 sierpnia, hotel Crowne Plaza gościł Powstańców ze zgrupowań „Gurt" oraz „Żbik" wraz z ich rodzinami.

„Kotwica” na rondzie Daszyńskiego
„Kotwica” na rondzie Daszyńskiego
mat. prasowe Crowne Plaza
    Więcej o:

Skomentuj:

„Kotwica” na rondzie Daszyńskiego