Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magdalena Federowicz-Boule w jury World Architecture Festival 2024

Mat. prasowe

Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została podczas tego prestiżowego wydarzenia, m.in. za projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

Z lewej: Magdalena Federowicz-Boule; Z prawej: Dworzec Matropolitalny w Lublinie
Z lewej: Magdalena Federowicz-Boule; Z prawej: Dworzec Matropolitalny w Lublinie
Fot. Mat prasowe/ Alek Małachowski

World Architecture Festival to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych, które co roku przyciąga międzynarodową społeczność architektów i projektantów. Od ponad dekady jednym ze stałych elementów WAF są nagrody wręczane najbardziej spektakularnym projektom i realizacjom z całego świata. Tym, co wyróżnia World Architecture Festival Awards na tle innych licznych nagród przyznawanych w dziedzinie architektury, jest element prezentacji konkursowej wszystkich finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Podczas posiedzenia jury prezentowane są tym samym projekty z kilkudziesięciu różnych kategorii obejmujących np. budynki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, przestrzeń miejską czy krajobraz. Rzetelna ocena prac i ekspercki feedback stanowią o prestiżu nagrody i sprawiają, że jest ona jednym z bardziej pożądanych i rozpoznawalnych wyróżnień w branży.

Tym razem w międzynarodowym gronie ekspertów World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych zrealizowanych w kraju oraz zagranicą znalazła się w jury razem z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w skład jury konkursowego weszły również takie nazwiska jak David Chipperfield czy Norman Foster.

Zaproszenie polskiej architektki do jury jest wynikiem uznania przez międzynarodową społeczność dotychczasowego dorobku pracowni Magdaleny Federowicz-Boule. W ostatnich latach bowiem projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 r. podczas World Architecture Festival w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję Dworca Metropolitarnego w Lublinie w kategorii Infrastruktura. Jury doceniło wtedy szereg zaplanowanych w projekcie proekologicznych rozwiązań, wpływających na jego efektywność i realnie minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. W 2023 r. na World Architecture Festiwal w Singapurze realizacja pracowni Tremend zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele. Jury urzekły wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, które przenoszą gości w czasie do dwudziestowiecznej Warszawy, snując sentymentalną i pełną niespodzianek opowieść.

„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury”– mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.

    Więcej o:

Skomentuj:

Magdalena Federowicz-Boule w jury World Architecture Festival 2024