Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Magiczne miejsce z designem w sercu warszawskiej Pragi

Mat. partnera

Poznaj showroom meblowy z duszą i odkryj inspirujące miejsce do spotkań z klientami. Światowej klasy design znalazł przystań w rewitalizowanym budynku o przedwojennej historii.

Chodź na Pragę!
Chodź na Pragę!
Fot. mat. DKadrat

Chodź na Pragę!

Praga Południe to zdecydowanie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na mapie Warszawy. Pełna kontrastów dzielnica łączy w sobie artystyczną wolność i bogatą historię przedwojennej stolicy. Pełną potencjału okolicę docenili inwestorzy, którzy w poddanych rewitalizacji budynkach starych zakładów przemysłowych stworzyli miejsca tętniące kulturą, designem i sztuką, takie jak między innymi słynny kompleks Soho Factory na warszawskim Kamionku. W niedalekim sąsiedztwie możemy znaleźć inny ciekawy przykład rewitalizowanego budownictwa. Pod adresem Grochowska 306/308 w odnowionym budynku przedwojennego zakładu produkcyjnego znajduje się nietuzinkowy showroom meblowy sklepu DKwadrat.

Showroom DKwadrat - Grochowska 306/308
Showroom DKwadrat - Grochowska 306/308
Fot. mat. DKwadrat

Miejsce, w którym nowoczesność styka się z historią, czyli Grochowska 306/308

Grochowska 306/308 to adres głęboko zakorzeniony w historii Grochowa. Pierwszy zakład produkcyjny stanął w tym miejscu już w 1911 roku. Rozbudowany kompleks szczęśliwie przetrwał zarówno I, jak i II Wojnę Światową. Po czasach wojennej zawieruchy zespół budynków znów zatętnił życiem w czasach PRL. Obiekt służył nie tylko jako zakład produkcyjny, ale również siedziba wielu organizacji i stowarzyszeń. W rewitalizowanym wnętrzu nowoczesnego showroomu przetrwały pozostałości maszyn z dawnych lat, które dodają mu ciekawego, postindustrialnego charakteru.

 

Showroom DKwadrat
Showroom DKwadrat
Fot. mat. DKwadrat

Nietypowy zakątek designu w showroomie DKwadrat

Pełna historii przestrzeń została zaadaptowana na potrzeby nowoczesnego designu. Chociaż znajduje się przy tętniącej życiem ulicy Grochowskiej, mamy wrażenie zostawienia wielkomiejskiego gwaru za sobą. W odróżnieniu od dusznej atmosfery wielkoformatowych sklepów meblowych wizyta w showroomie DKwadrat była jak orzeźwiający łyk świeżej wody. Świetnie zorganizowana przestrzeń prezentuje ciekawą, na bieżąco zmieniającą się ekspozycje, która przedstawia szeroki przekrój światowego designu, od tradycyjnych polskich marek takich jak Fameg, po cenione firmy zagraniczne (m.in. Resol, Nardi, Umbra czy Actona.). Co ciekawe sklep posiada także cztery autorskie marki (Intesi, Simplet, Maduu Studio i D2.Design) oferujące zarówno wygodne meble wypoczynkowe, jak i oświetlenie czy dodatki.

Showroom DKwadrat to świątynia krzeseł!
Showroom DKwadrat to świątynia krzeseł!
Fot. mat. DKwadrat

Świątynia krzeseł w sercu warszawskiej Pragi

Nie można oprzeć się wrażeniu, że w showroomie specjalną miłością darzy się meble służące do siedzenia. Krzesła i fotele dostępne są w tak bogatej ofercie materiałów i kształtów, że wcześniej ustalona koncepcja wnętrza musiała przejść przez kilkakrotną weryfikację. Obok współczesnych projektów nasz wzrok przykuły meble inspirowane ikonami światowego designu wkomponowane w ciekawe, nowoczesne aranżacje.

 

Strefa Architekta w showroomie DKwadrat
Strefa Architekta w showroomie DKwadrat
Fot. mat. DKwadrat

Współpraca, która się opłaca, czyli Strefa Architekta

Showroom na warszawskiej Pradze to nie tylko unikatowe meble, ale również indywidualne podejście do klientów. Architekci oraz inwestorzy mogą skorzystać z sali konferencyjnej wyposażonej w sprzęt potrzebny do wyświetlania prezentacji i szybkie łącze internetowe, na spokojnie napić się świeżej kawy oraz zapoznać z dostępną ofertą katalogów, oraz próbników tkanin.

Oprócz nowoczesnej sali konferencyjnej i fachowej pomocy doradców DKwadrat przygotował specjalną ofertę dla architektów i projektantów wnętrz. Pomocne wizualizacje i atrakcyjne zniżki to tylko niektóre zalety Strefy Architekta. Szczegóły współpracy można znaleźć po zalogowaniu się do panelu na ich stronie. Kameralne miejsce blisko centrum Warszawy zainteresuje osoby, które szukają spokojnego miejsca z szeroką ofertą wyposażenia wnętrz.

Showroom DKwadrat
Showroom DKwadrat
Fot. mat. DKwadrat

Skomentuj:

Magiczne miejsce z designem w sercu warszawskiej Pragi