Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrzowie Architektury: Ananya Singhal - Studio Saar. Zapraszamy na wykład!

Mat. prasowe

25 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędzie się kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gościem będzie Ananya Singhal z Indii, założyciel pracowni Studio Saar.

Mistrzowie Architektury: Ananya Singhal - Studio Saar
Mistrzowie Architektury: Ananya Singhal - Studio Saar
Mat. prasowe

Mistrzowie Architektury to międzynarodowa seria wykładów architektonicznych odbywających się w Katowicach od... dwudziestu lat! Organizowane przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich wykłady są znakomitą okazją do spotkania wybitnych architektów z całego świata.

W 2024 roku, w ramach cyklu Mistrzowie Architektury oczy organizatorów skierowane będą na coraz szybciej rozwijające się Kraje Trzeciego Świata. Pierwszym tegorocznym gościem będzie Ananya Singhal - architekt z Indii, który przez wiele lat był partnerem B.V. Doshi’ego (zdobywca Nagrody Pritzkera z 2018 roku), a obecnie prowadzi własną pracownię Studio Saar z oddziałami w Indiach i Wielkiej Brytanii.

Studio Saar zostało założone w 2019 roku przez dwójkę partnerów - Ananyę Singhala i Jonny’ego Bucklanda. Ich architektura opiera się w dużej mierze na interpretacji czynników społecznych, takich jak ludzie, kultura i miejsce. Lokalne tradycje przepuszczone zostają przez pryzmat współczesności, co prowadzi do innowacyjnych, aczkolwiek zróżnicowanych typologicznie rozwiązań. Wśród najbardziej znaczących realizacji hinduskiej pracowni należy wymienić Sanand Factory (Bezpieczna Fabryka i Kantyna w stanie Gudźarat) oraz Park Udaan i centrum lokalnej społeczności Third Space w Udaipurze.

Podczas wykładu w Katowicach, Ananya Singhal przedstawi swoją wizję architektury oraz szeroko rozumianego środowiska zbudowanego dla Krajów Trzeciego Świata. Obok architektury, nie zabraknie również odwołań do jego drugiej pasji, jaką jest fotografia.

Zapraszamy serdecznie! Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tu>>

DATA: 25 stycznia 2024, godz. 16:30

MIEJSCE: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

WSTĘP WOLNY

Ananya Singhal - Studio Saar
Ananya Singhal - Studio Saar
Fot. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Mistrzowie Architektury: Ananya Singhal - Studio Saar. Zapraszamy na wykład!