Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nagroda Red Dot dla paneli winylowych Arbiton z mineralnym rdzeniem

Mat. prasowe

Red Dot to najważniejsza nagroda w dziedzinie wzornictwa. Jurorzy międzynarodowego konkursu nagrodzili w całości wyprodukowaną w Polsce podłogę z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay. Docenili nie tylko jej unikatowy design, ale wyjątkową funkcjonalność i rozwiązania przyjazne środowisku.

Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Fot. mat. prasowe

Red Dot Design Awards to bez wątpienia jeden z największych konkursów projektowych na świecie. Nagroda przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, w Niemczech. Piękne, funkcjonalne, inteligentne czy innowacyjne – produkty uhonorowane przez jury Red Dot Award łączy unikatowa jakość wzornictwa. Rokrocznie na konkurs napływa kilka tysięcy projektów z całego świata. W tegorocznej edycji nagrodę otrzymało innowacyjne rozwiązanie - podłoga z rdzeniem mineralnym z warstwą akustyczną Aculay – zaprojektowana i wyprodukowana w całości w Polsce, przez firmę Decora S.A. z Wielkopolski. To olbrzymi sukces dla rodzimej branży podłogowej.

- Decora jest innowatorem w dziedzinie systemów podłogowych i wykańczania posadzek. Posiadamy własne laboratorium badawczo-rozwojowe, gdzie co roku testowane są setki produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować rozwiązania technologiczne wyprzedzając innych producentów np. rdzeń mineralny wysokiej gęstości, który stanowi kluczowy element naszych podłóg winylowych SPC. Własne laboratorium pozwala nam prowadzić badania również nad akustyką podłóg winylowych i udoskonalać produkty. Nasza produkcja w całości odbywa się w Europie, dzięki czemu utrzymujemy wysoki jakościowo standard. Nasze produkty są sprzedawane w ponad 50 krajach, a rynek zbytu ciągle się poszerza. RED DOT to dla nas powód do dumy! Oznacza, że nasze produkty są na absolutnie światowym poziomie pod względem estetyki, funkcjonalności i jakości. To najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, przyznawana od lat 50. ubiegłego wieku. O Red DOT słyszał każdy architekt wnętrz, teraz czas by usłyszał także o podłogach z mineralnym rdzeniem Arbiton - powiedział Artur Tomikowski, Dyrektor Marketingu Decora S.A.

 

Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Fot. mat. prasowe

Panele winylowe Arbiton z mineralnym rdzeniem: design i funkcjonalność

Podłoga z mineralnym rdzeniem marki Arbiton dostępna jest w kilku niepowtarzalnych kolekcjach i kilkudziesięciu wybarwieniach. Charakteryzuje się innowacyjną głęboką strukturą naturalnego drewna. Panele winylowe Arbiton powstały w polskim studio projektowym. Cechuje je niepowtarzalność desek i mnogość dekorów. Dzięki temu zabiegowi podłoga Arbiton Mineral HD wygląda naturalnie i prawdziwie. Jest piękna jak drewno i praktyczna jak płytki.

Panele winylowe zbudowane na bazie innowacyjnego mineralnego rdzenia są jednym z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów podłogowych na rynku. Są także całkowicie wodoodporne. Ich przewodnictwo cieplne może się równać jedynie z naturalnym kamieniem czy płytkami gresowymi, dzięki czemu doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Podłoga z mineralnym rdzeniem Arbiton: warstwa akustyczna Aculay

Nagrodzone panele z mineralnym rdzeniem są wyposażone w warstwę akustyczną Aculay. Regularne wzory warstwy Aculay składające się z delikatnych, nierównych wgnieceń i wybrzuszeń są zaprojektowane tak, by optymalizować elastyczność, rozproszenie i pochłanianie fal dźwiękowych.

Jak to działa? Przykładowo, zastosowanie warstwy Aculay w kolekcji Arbiton Amaron Wood zapewnia wyciszenie pomieszczenia aż o 21 dB, co jest potwierdzone certyfikatem niezależnego, europejskiego laboratorium (TFI). Podłoga wykonana z paneli winylowych Mineral HD z warstwą akustyczną Aculay jest piękna, funkcjonalna i cicha. Gdy mówimy o wyciszeniu systemu podłogowego zazwyczaj spotykamy się z określeniem „izolacja akustyczna” (IS) wyrażonym w decybelach. Im wyższa wartość tym lepiej chroni nas dany produkt przed denerwującym odgłosem kroków.

Całkowite wyeliminowanie odgłosów użytkowania podłogi nie jest możliwe, ale można je znacznie zredukować wybierając odpowiedni system podłogowy. Panele winylowe Arbiton Mineral HD z warstwą akustyczną Aculay zapewniają jeden z najlepszych na rynku poziomów redukcji dźwięków. Jednocześnie system jest prosty i intuicyjny w montażu.

W trosce o środowisko

Najczęściej panele ze zintegrowanym podkładem nie nadają się do ponownego przetworzenia z uwagi na różnorodność użytych przy ich produkcji materiałów. Jednak w przypadku paneli winylowych z rdzeniem mineralnym Arbiton ze zintegrowaną warstwą akustyczną Aculay, konstruktorzy podjęli wysiłek wykonania ekologicznego produktu, który będzie nadawał się do ponownego przetworzenia. To produkt, który powstał w duchu zero waste, poddający się w 100 % recyklingowi i gwarantujący pełne bezpieczeństwo zarówno podczas użytkowania jak i po nim. Ekologia jest coraz ważniejszym wektorem, który wpływa na decyzje architektów projektujących produkty użytkowe.

 

 

Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Podłoga z rdzeniem mineralnym Arbiton z warstwą akustyczną Aculay
Fot. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Nagroda Red Dot dla paneli winylowych Arbiton z mineralnym rdzeniem