Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największa Komenda Policji w Polsce jest w Kaliszu. Zaprojektowali ją architekci z pracowni DEMIURG

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

W połowie września 2019 roku w Kaliszu, oddano do użytku największą w Polsce, nowoczesną Komendę Policji. Trzykondygnacyjny budynek, o powierzchni o powierzchni blisko 10 tysięcy m kw., zaprojektowała poznańska pracownia DEMIURG.

Komenda Policji w Kaliszu. Proj. Demiurg
Komenda Policji w Kaliszu. Proj. Demiurg
Fot. mat. Demiurg

Budynek Komendy Policji w Kaliszu, stanął na 2-hektarowej działce przy ulicy Kordeckiego, na miejscu dawnego komisariatu policji i warsztatów samochodowych. Gmach ma ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. W trzykondygnacyjnym budynku administracyjnym mieszczą się nowoczesne biura dla ponad pięciuset funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych, a także sale obsługi klientów.

Projekt Komendy uwzględniał również wybudowanie nowoczesnej, profesjonalnej strzelnicy, a także salę taktyk i technik interwencyjnych. Przed i po służbie pracownicy mogą skorzystać z szatni z węzłami sanitarnymi. Szkolenia i narady będą odbywać się w dużej sali konferencyjnej.

Poza budynkiem głównym spółka DEMIURG zaprojektowała także nowoczesną stację napraw pojazdów, która będzie obsługiwała nie tylko radiowozy kaliskiej policji, ale także pojazdy sąsiednich jednostek.

Projektując tak ważny dla kaliskiej Policji budynek mieliśmy na uwadze przede wszystkim funkcjonalność i komfort pracujących w niej policjantów. Jest to wzorcowy projekt budynku Policji, który spełnia wszystkie współczesne standardy

- mówi Łukasz Klekotko, Prezes DEMIURG Project S.A.

Komenda Policji w Kaliszu to nie pierwszy tego typu obiekt, zaprojektowany przez spółkę DEMIURG. Poznańska firma opracowała również projekt komendy w Sosnowcu, a także będących już na ukończeniu budowy komend w Lwówku Śląskim i Szczawnie Zdroju. Z kolei w Poznaniu, DEMIURG odpowiadała za renowację zabytkowej siedziby Komisariatu Policji Stare Miasto, przy Al. Marcinkowskiego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Największa Komenda Policji w Polsce jest w Kaliszu. Zaprojektowali ją architekci z pracowni DEMIURG