Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targowisko modułowe we Władysławowie. Uporządkowana i estetyczna przestrzeń

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

Zbudowane z modułów targowisko we Władysławowie to uporządkowana przestrzeń handlowa podzielona na funkcjonalne strefy. Przyglądamy się bliżej realizacji firmy Smart Mod Domy Modułowe.

Targowisko modułowe we Władysławowie. Proj. Smart Mod
Targowisko modułowe we Władysławowie. Proj. Smart Mod
Fot. Smart Mod

Targowiska są często solą w oku włodarzy miast. Pełna kolorowych, tandetnych straganów przestrzeń wydaje się być trudna do opanowania. Z problemem postanowiło się zmierzyć Władysławo, ogłaszając przetarg na projekt i budowę nowego targowiska. Powstało nowoczesne targowisko modułowe, zrealizowane przez firmę Smart Mod Domy Modułowe z Gdyni. Główną ideą była chęć uporządkowania przestrzeni handlowej i podzielenia jej na funkcjonalne strefy.

Architekci chcieli stworzyć przyjazne miejsce o wielofunkcyjnym charakterze. Nowa przestrzeń łączy ze sobą stanowiska handlowe promujące zdrową, regionalną żywność, scenę umożliwiającą organizację wydarzeń kulturalnych oraz strefę gastronomiczną w postaci wygodnych ławek i stołów pod zadaszeniem zlokalizowaną w centrum placu.

Skupiliśmy się na funkcjonalności, ekologii i nowoczesnych materiałach. Mieliśmy wstępną koncepcję co chcemy osiągnąć. Firma Smart Mod dzięki swojemu doświadczeniu, rozwinęła nasze założenia i unowocześniła całą koncepcję

 

mówi Michał Budzisz, architekt miasta Władysławowo.

Targowisko modułowe we Władysławowie składa się z 17 prostych boksów sprzedażowych, toalety ogólnodostępnej, toalety dla sprzedawców i wiaty na odpady. Dodatkowo dla podniesienia komfortu pracy w każdym boksie zostały założone umywalki z ciepłą i zimną wodą oraz instalacją elektryczna wraz z oświetleniem ledowym. Architekci wykorzystali tylko trzy główne kolory - brąz drewna, antracyt i biel. Podkreślają proste kształty budynków i zadaszeń.

Targowisko w Żołyni

To obiekt nowoczesny, wykonany z materiałów wysokiej klasy i wykorzystujący ekologiczne rozwiązania. W celu racjonalnego wykorzystania energii zamontowano na dachach boksów nowoczesne grafenowe panele fotowoltaiczne. Oświetlenie targowiska jest wykonane w całości w technologii LED. Boksy sprzedażowe wykończone są trwałymi płytami włókno-cementowymi, płytami HPL i deskami elewacyjnymi z modrzewia syberyjskiego. Scena została zadaszona nowoczesnym zadaszeniem membranowym.

 

 

Przy projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na przystosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Trakty piesze na terenie targowiska zostały pozbawione niepotrzebnych stopni i uskoków, toaleta spełnia specjalne wymagania, a strefa gastronomiczna oraz pasaż handlowy są łatwo dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub z innymi ograniczeniami.

Zobaczcie film z montażu targowiska we Władysławowie:

    Więcej o:

Skomentuj:

Targowisko modułowe we Władysławowie. Uporządkowana i estetyczna przestrzeń