Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nina Magon zaprojektowała kolekcję dla Cosentino

sponsorowany

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji zrównoważonych powierzchni dla architektury i designu, przedstawia Dekton Onirika, najnowszą kolekcję swych wielkoformatowych okładzin. Wyraziste dekory spieków doskonale odnajdą się jako blaty kuchenne i łazienkowe, schody, parapety, posadzki, okładziny mebli, ścian i frontów kuchennych. Onirika została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzaną projektantkę wnętrz Ninę Magon, której udało się połączyć genialne kamienne wzory z niezrównaną technologią Dekton.

Dekton Onirika - Lucid
Dekton Onirika - Lucid
Cosentino

Najnowsza propozycja Cosentino łączy w sobie poetyckie i niepowtarzalne piękno kamienia, podobnie jak atmosfera snu, pełna obrazów i wyjątkowych emocji. Zainspirowana marmurowymi wzorami seria prezentuje osiem kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, które są kwintesencją najważniejszych wartości Cosentino: zrównoważonego rozwoju, innowacji i ponadczasowej elegancji.

Wyraziste wzory

Odcień Neural łączy w sobie elegancję i strukturę, wnoszącą do wnętrz spokój i poczucie dobrego samopoczucia w przestrzeni. Z delikatnymi, bladymi żyłkami przecinającymi marmurowy wzór – tworzy fascynującą sieć neuronową, która teleportuje nas do świata sennych marzeń. Idealnie odnajdzie się w jasnych, neutralnych przestrzeniach z miękkimi teksturami.

Lucid ma w sobie wiele odbić i błysków koloru, dobrze prezentując się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota oraz matowym szkłem. Morpheus to nazwa tej samej tonacji Lucid, ale w wykończeniu Velvet.

Trance jest reinterpretacją drogocennego kamienia Paonazzo. Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości, wykwintną tlenkową terakotą i subtelnym, atramentowym odcieniem błękitu. We wnętrzach pięknie połączy się z białymi, neutralnymi tonami, jasnym drewnem i złotem.

Dekton Onirika - Trance
Dekton Onirika - Trance
Cosentino

Awake charakteryzuje się ciepłymi, delikatnymi smugami, które blakną do czerwonawego złota, doskonale łącząc się z drewnem dębowym i ciemniejszymi odcieniami orzecha.

Odcień Somnia urzeka detalami ciepłych oksydowych brązów i bieli, które łączą się pod siatką linii, tworzących bardzo oryginalną teksturę. Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych, takich jak chociażby miedź.

Vigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta, z grubymi żyłkami w gradiencie jasnych i ciemnych szarości, dopasowanych do subtelnej nuty złota. To klasyczny kolor, który łatwo łączy się z ciepłymi i zimnymi odcieniami, drewnem, metalem i industrialnym betonem. Daze, to nazwa tej samej tonacji Vigil, ale w wykończeniu tekstury Velvet.

Pracując z zespołem ds. rozwoju produktu, zdaliśmy sobie sprawę, że nie próbujemy naśladować żadnego istniejącego kamienia naturalnego. Dzięki technologii Dekton jesteśmy w stanie tworzyć własne kolory i struktury, ożywiając coś wyjątkowego i pięknego. Celem powstania nowej kolekcji Onirika jest także pokazanie wszechstronności Dektonu. Chcemy, aby wszyscy projektanci i architekci zdali sobie sprawę, że spiek Cosentino to nie tylko blat dopasowany do kuchni. Materiał ten doskonale sprawdzi się na ścianach, sufitach, fasadach, przestrzeniach zewnętrznych i nie tylko.

mówi o najnowszej kolekcji Dekton Onirika Nina Magon.

Unikalny zestaw doskonałych właściwości technicznych, takich jak odporność na promienie UV, zarysowania, plamy i szok termiczny oraz bardzo niska absorpcja wody, sprawia, że ​​Dekton jest idealną powierzchnią do szerokiego zakresu zastosowań, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (fasady, okładziny, blaty, zlewozmywaki itp.). Produkowany jest w płytach wielkoformatowych (do 320 cm x 144 cm) w pięciu różnych grubościach (0,4 cm, 0,8 cm, 1,2 cm, 2 cm i 3 cm).

W ramach zaangażowania Cosentino w zrównoważony rozwój i gospodarkę cyrkularną, wszystkie kolekcje Dekton zawierają materiały pochodzące z recyklingu z własnego procesu produkcyjnego produktu. W 2016 roku Cosentino uzyskało Deklarację Środowiskową Produktu dla Dektonu. W 2020 r. Dekton uzyskał certyfikat Carbon Neutral dla całej gamy kolorów, wyróżniając się jako jedyna powierzchnia neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Produkt objęty jest 25-letnią gwarancją.

Więcej na www.cosentino.com.

Dekton Onirika - Morpheus
Dekton Onirika - Morpheus
Cosentino
    Więcej o:

Skomentuj:

Nina Magon zaprojektowała kolekcję dla Cosentino