Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrala wentylacyjna ComfoAir Standard - nowość od marki Zehnder

Redakcja/mat. prasowe

W jaki sposób możemy poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach? Świetnie sprawdzi się w tym celu centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Standard. Urządzenie to generuje niski poziom hałasu, nie wymaga częstej konserwacji, do tego charakteryzuje się doskonałą efektywnością energetyczną. Ale to nie koniec jego zalet - centralę można bowiem wykorzystać zarówno w realizacjach nowych projektów budowlanych, jak i przy renowacji istniejących obiektów.

Nowa centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Standard
Nowa centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Standard
Zehnder

Domowa wentylacja na miarę potrzeb

ComfoAir Standard to nowość w ofercie marki Zehnder. Centrale wentylacyjne sygnowane tą nazwą pozwalają na uzyskanie we wnętrzach optymalnej jakości powietrza przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy świeżym powietrzem nawiewanym, a zużytym powietrzem wywiewnym. Zapewnienie użytkownikom komfortu poprzez odpowiednią wentylację pomieszczeń to nie jedyna zaleta tych urządzeń. Dzięki nowemu wymiennikowi ComfoAir Standard umożliwia odzyskiwanie ciepła z ciepłego i wilgotnego powietrza z pomieszczeń kuchennych i łazienkowych - centrala poddaje je procesowi filtrowania, a następnie przekazuje do salonu i sypialni, wolne od zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Urządzenie jest dostępne w wersji z wymiennikiem standardowym HRV, jak i w wersji z wymiennikiem entalpicznym ERV. Warto podkreślić, że ComfoAir Standard nie narazi domowego budżetu na dodatkowe wydatki - pracuje bowiem przy minimalnym zużyciu prądu. Wydajny wymiennik ciepła oraz niski wskaźnik SFP umożliwiają osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności energetycznej przy niskim poborze energii. Ponadto centrala generuje niski poziom hałasu, zatem jej instalacja i funkcjonowanie w żaden sposób nie obniża komfortu codziennego życia mieszkańców. Jest wręcz przeciwnie - znacząco je poprawia.

Centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Standard charakteryzuje się nowoczesnym, kompaktowym designem oraz przejrzystością linii. Jest niezwykle prosta zarówno w uruchomieniu, jak i w późniejszej obsłudze, a umożliwia to wbudowany wyświetlacz. Co szczególnie istotne, mamy do dyspozycji różne opcje sterowania, jak na przykład ścienny panel sterowania ComfoSense lub przełącznik SA 0-3V. Za sprawą kompatybilności wstecznej mamy możliwość wykorzystania urządzenia do modernizacji istniejących systemów wentylacji w celu dopasowania ich do obowiązujących aktualnie przepisów. Jest to tym bardziej cenne, że odbywa się w kilku prostych krokach, a centrala stanowi doskonały zamiennik nie tylko dla wcześniejszych modeli marki, jak Zehnder ComfoAir WHR G90-300/G91-350. Z powodzeniem możemy ją zastosować jako zamiennik w systemach innych producentów.

Doskonała jakość powietrza we wnętrzach

Aby zapewnić jak najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniach, należy zadbać o różne parametry - a wśród nich czystość oraz odpowiednią temperaturę. Producent wyposażył w tym celu centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Standard w następujące rozwiązania:

  • Filtry ISO ePM1 / ISO Coarse (F7/G4); (w razie potrzeby ich wymiany uruchamia się alert)
  • Wymiennik entalpiczny w wersji ComfoAir 375 ERV (odzyskuje wilgoć wywiewaną z domu)
  • Odprowadzanie skropliny 32mm
  • Automatyczny by-pass (zapewnia optymalną temperaturę powietrza nawiewanego)
  • Elektryczna nagrzewnica wstępna - dzięki niej możliwa jest bezproblemowa wentylacja w niższych temperaturach
  • Automatyczny system antyzamrożeniowy.

Wygodny i prosty montaż

Charakterystyczną cechą nowoczesnych urządzeń jest między innymi możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie inaczej jest w przypadku centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Standard - mamy do wyboru wersję o wydajności do 300 m3/h oraz 375 m3/h, przy czym każdą z nich możemy nabyć w wariancie lewym lub prawym. Urządzenie jest łatwe w montażu, który nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Dodatkowo prostą i elastyczną instalację zapewniają regulowane króćce przyłączeniowe (160 mm).

Zewnętrzną obudowę wykonano z blachy stalowej i ABS, w środku również zastosowano dwa rodzaje materiałów - ABS oraz EPP. Konstrukcja wentylatora została tak dopracowana, aby nie tylko zapewnić optymalny przepływ powietrza, ale również jak najlepszą wydajność akustyczną urządzenia, która jest tak istotna w codziennym użytkowaniu.

Zobacz także: Dekoracyjne nawiewniki szczelinowe ComfoGrid Linea - nowość w ofercie marki Zehnder >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Centrala wentylacyjna ComfoAir Standard - nowość od marki Zehnder