Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowości produktowe: Nelson de Araújo projektuje dla NOBONOBO

Redakcja/mat. prasowe

Dobra wiadomość dla miłośników designu oraz wszystkich, którzy śledzą nowości produktowe na tym rynku. Polska marka NOBONOBO prezentuje stół ROOTS, zaprojektowany przez pochodzącego z Portugalii uznanego projektanta Nelsona de Araújo. Intrygująca linia, niepowtarzalne wzornictwo i zastosowanie efektownych rozwiązań to główne cechy tego produktu. Cztery dostępne odcienie stołu umożliwiają jeszcze lepsze dopasowanie go do posiadanej lub planowanej aranżacji.

Stół Roots - Nelson de Araújo dla nobonobo
Stół Roots - Nelson de Araújo dla nobonobo
mat. prasowe

Nowość w NOBONOBO: stół ROOTS

Minimalizm połączony z intrygującymi detalami - czy to możliwe? Stół ROOTS jest dowodem, że taki mariaż nie tylko można uzyskać w prosty sposób, ale również jego elementy są w stanie świetnie się uzupełniać. Jest to produkt skierowany do osób ceniących minimalizm, a także tych, które mimo zamiłowania do oszczędnych form nie obawiają się eksperymentować. Inspiracją do stworzenia tej oryginalnej meblarskiej struktury była natura. Obły kształt i miękkie linie przywodzą na myśl fale oceanu, korzenie drzew swobodnie rosnące pod ziemią, zarys chmur oraz meandry płynącej rzeki. Wydają się wolne i ujarzmione jednocześnie - poprzez nawiązanie do żywiołów mogą kojarzyć się ze swobodą, z drugiej strony zostały ujęte w sztywne ramy designu oraz utrwalone w nim na wieczność. Można wręcz odnieść wrażenie, że twórca odpowiedzialny za ostateczne ukształtowanie formy celowo uchwycił w niej to porównanie, aby nigdy nie uległo zatarciu i funkcjonowało wciąż żywe.

Stół ROOTS składa się z dwóch części - giętej podstawy wykonanej z metalu lakierowanego proszkowo oraz blatu z litego drewna dębowego, które zostało pokryte olejem. Połączenie ze sobą tych dwóch materiałów umożliwia szersze zastosowanie w różnych aranżacjach, a także dopasowanie większej liczby rodzajów krzeseł i elementów dekoracyjnych. Metal i drewno tworzą subtelny kontrast i doskonale się wzajemnie uzupełniają. Materiał wykorzystany na blat jest dodatkowym nawiązaniem do natury, nadaje też całemu projektowi nieco cieplejszego i łagodniejszego charakteru, przez co można go śmiało wykorzystać zarówno we wnętrzach komercyjnych, jak i prywatnych. Stół ROOTS jest dostępny w kilku rozmiarach i czterech wersjach kolorystycznych: czarnym, khaki, grafitowym oraz czarno-brązowym. Ten unikatowy mebel, wymykający się utartym schematom, powstał w wyniku współpracy polskiej marki NOBONOBO i wschodzącej gwiazdy europejskiego designu - Nelsona de Araújo. Ten utalentowany designer kieruje się w swojej pracy projektowej zasadą "mniej, ale lepiej", co świetnie oddaje projekt ROOTS.

Kim jest Nelson de Araújo?

Nelson de Araújo, ukończył wydział projektowania produktu na uniwesytecie Escola Superior de Tecnologia e Gestão w mieście Viana Do Castelo. Udział w programie Erasmus na Università Degli di Palermo przyniósł inspirację brzemienną w skutkach - pobyt we Włoszech pomógł mu bowiem w odkryciu prawdziwej pasji do designu. W tym czasie ukształtowała się jego wizja projektowania mebli, którą szybko zaczął wprowadzać w życie. W pracy cechuje projektanta dążenie do perfekcji w każdym calu i dbałość o szczegóły, a pomysły na kolejne koncepcje czerpie z piękna natury, podróży oraz fotografii. Swoją mantrę projektową definiuje dwoma słowami - minimalizm i równowaga. Wizja Nelsona doskonale łączy się z misją marki NOBONOBO, którą jest tworzenie ponadczasowych, unikalnych i funkcjonalnych produktów do aranżacji wnętrz.

Więcej informacji na stronie: nobonobo.pl.

Stół Roots - Nelson de Araújo dla nobonobo
Stół Roots - Nelson de Araújo dla nobonobo
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowości produktowe: Nelson de Araújo projektuje dla NOBONOBO