Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy cykl "Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP". Spotkanie z Jocelyn'em Fillard'em z SUD Archiekt Polska poświęcone rewitalizacji

MP/ red.

Gościem pierwszej odsłony nowego cyklu "Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP" będzie Jocelyn Fillard z SUD Architekt Polska, który opowie o idei rewitalizacji. Architekt przybliży proces powstawania i rozwoju projektów, które były kamieniami milowymi w budowaniu filozofii pracowni.

Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP. Spotkanie z Jocelyn'em Fillard'em z SUD Archiekt Polska
Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP. Spotkanie z Jocelyn'em Fillard'em z SUD Archiekt Polska
Mat. prasowe

Rozmowy Odziału Warszawskiego SARP to nowy cykl organizowany przez OW SARP i m.st. Warszawa. Będą to spotkania dotyczące ważnych tematów z dziedziny architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego. Poruszane będą na nich też kwestie np. zrównoważonego rozwoju. Już we czwartek, 23 stycznia 2020 roku, odbędzie się spotkanie z Jocelyn'em Fillard'em z SUD Archiekt Polska, poświęcone rewitalizacji.

Idea rewitalizacji rozwija się dynamicznie w ostatnich latach na świecie zarówno w skali architektonicznej jak i urbanistycznej. Jest to sposób podejścia do projektowania, wpisujący się w globalne procesy zrównoważonego rozwoju, w myśl którego lepiej jest modernizować i przekształcać to co istniejące, niż po prostu wyburzać „stare” i budować nowe.

SUD Architekt Polska już od 15 lat bierze udział w tych procesach w Polsce. Pozwoliło to firmie na wypracowanie oryginalnego podejścia do rewitalizacji, które nazwali Metamorfozą. Koncepcja ta, wypracowana wieloletnią praktyką, była weryfikowana w różnych obiektach historycznych, takich jak Rewitalizacja obszarowa Łodzi, Manufaktura w Łodzi, nowy dworzec główny w Katowicach, Hotel Europejski czy też zabytkowe kamienice Foksal 13/15 w Warszawie.

Podczas prezentacji "Metamorphosis: A concept of architectural and urban revitalisation"Jocelyn Fillard przybliży proces powstawania i rozwoju projektów, które były kamieniami milowymi w budowaniu filozofii Metamorfozy. Szczególne podejście SUD Architekt Polska do tego tematu dotyczy zarówno całościowego uwzględnienia tkanki miejskiej, jak i poszczególnych obiektów architektonicznych, genius loci miejsca oraz odczuć jego użytkowników.

Antresola na Dworcu Centralnym w Warszawie

Jocelyn Fillard – architekt, absolwent École Nationale Supérieure d'Architecture de Lyon (ENAL Lyon). Współpracę z SUD Architectes (France) rozpoczął w roku 2001, a od roku 2006 jest partnerem w firmie. Od 2007 roku wraz z Nicolasem Roques, również partnerem w SUD, prowadzi i rozwija biuro SUD Architekt Polska, jako Dyrektor ds. Architektury i partner. Jocelyn pracuje i mieszka obecnie w Warszawie. Jest członkiem francuskiej Ordre des Architectes oraz Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Prezentacja będzie prowadzona w języku angielskim.

-------

Kiedy? Czwartek, 23.01.2020 godz. 18.00

Gdzie? ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Wstęp: Wymagana jest rejestracja. Formularz znajdziecie tu: https://sud-event-sarp-warszawa.konfeo.com/pl/groups

----

Ramowy program wydarzenia:

  • 18:00 – 18:15 | Przywitanie
  • 18:15 – 19:15 | Jocelyn Fillard / SUD Architekt Polska – prezentacja
  • 19:15 – 20:00 | Pytania i dyskusja
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy cykl "Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP". Spotkanie z Jocelyn'em Fillard'em z SUD Archiekt Polska poświęcone rewitalizacji