Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

mat. prasowe

Ciężarówka FORBO Flooring Systems odwiedzi trzy polskie miasta umożliwiając architektom i projektantom zapoznanie się z najnowszymi, ekologicznymi produktami marki i sposobem ich powstawania. W planach spotkania z gośćmi specjalnymi – Maciejem Bidermannem z pracowni Bidermann+Wide, Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski i Idą Mikołajską z MIKOŁAJSKAstudio.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
mat. prasowe

W sierpniu 2021 roku firma FORBO Flooring Systems wyruszyła w podróż po Europie specjalnie zaprojektowaną w tym celu ciężarówką. W trasie odwiedziła przynajmniej 55 miast w ponad 15 krajach. We wrześniu 2022 roku FORBO przyjedzie do Polski i zorganizuje cykl spotkań w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. 

Pomysł na europejską podróż narodził się w czasie pandemii COVID-19, kiedy to marka postanowiła wyjść naprzeciw architektom i projektantom, którzy ze względu na obostrzenia nie mogli przyjechać na wystawę lub do fabryki. Zachowując wszelkie środki ostrożności firma zdecydowała się przeprowadzić kameralne spotkania umożliwiające osobisty kontakt z klientami.

Odwiedzający ciężarówkę Marmoleum mogą od środka poznać świat produkcji wykładzin podłogowych z naturalnych składników. Eksperci marki zabiorą gości na wirtualną wycieczkę po fabryce, podpowiedzą, jak najlepiej łączyć kolory a także wytłumaczą, w jaki sposób używać narzędzi oferowanych przez firmę pobierając próbki czy tworząc projekt za pomocą floorplannera.

Marmoleum to wyjątkowa wykładzina linoleum od marki FORBO, będąca jednocześnie prawdziwym „kamieniem milowym” w historii firmy. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany, juta czy żywica raz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.

Spotkania w cyklu „Marmoleum Roadshow” odbędą się w Poznaniu przy Stadionie Miejskim (9.09), w Warszawie przy Pałacu Kultury i Nauki (12.09) i w Krakowie przy Tauron Arenie (13.09). Spotkania potrwają od 12:00 do 18:00.

W celu zapewnienia odwiedzającym maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa firma zarezerwowała 1-godzinne przedziały czasowe, w których uczestniczyć może jedynie 10 osób. Marka przygotowała również specjalną niespodziankę – wizytę fantastycznych architektów, którym goście będą mieli okazję zadać nurtujące pytania. Na odwiedzających czekać będą Maciej Bidermann z poznańskiej pracowni Bidermann+Wide, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członek zarządu APA Wojciechowski i Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio.

Poznań, 15:00 - Maciej Bidermann to doświadczony architekt wnętrz i product designer z ponad 13-letnią praktyką. Autor wielu wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych, m.in. nowej siedziby głównej firmy VOX Group czy siedziby polskiego oddziału Chefs Culinar. Założone przez niego w 2009 roku studio Bidermann Design specjalizowało się w projektowaniu prywatnych wnętrz, a obecnie głównym obszarem działania są przestrzenie biurowe i publiczne. Wspólnie z uznanym projektantem marek, Szymonem Skrzypczakiem, założył studio Bidermann+Wide, które z powodzeniem rozwijają na rynku lokalnym oraz poza granicami Polski.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
mat. prasowe

Warszawa, 17:00 - Agnieszka Kalinowska-Sołtys to partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Jest Prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
mat. prasowe

Kraków, 17:30 - Ida Mikołajska jest doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Podczas wielu międzynarodowych wymian i warsztatów miała okazję poznać różnorodne podejście do projektowania. Wśród nich znalazły się m.in. międzynarodowe warsztaty LOTUS – przystosowanie przestrzeni dla indywidualnego użytkownika, studia na Wydziale Architektury w University of Manchester oraz Manchester Metropolitan University, praktyki w ATP Arkitekter w Oslo oraz Omega Smartbuilt, a także roczny staż w firmie projektowo-wykonawczej Diamond Module (zaawansowana architektura modułowa). Jest również członkinią Brytyjskiego stowarzyszenia the Design Society.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”
mat. prasowe

Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim architektów, projektantów, wykonawców i studentów. Darmowe bilety wstępu dostępne są po rejestracji:

  • Poznań - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-poznan-tickets-407500132867
  • Warszawa - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-warszawa-tickets-407496782847
  • Kraków - https://www.eventbrite.com/e/marmoleum-roadshow-krakow-tickets-407502199047

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.forbo.com/flooring/pl-pl/inspiracje-i-realizacje/marmoleum-roadshow/psgf45.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Architecture SNOB, Bryla.pl, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Magazif, Nowy Magazyn, OKK! design, WhiteMAD i wnetrzadomow.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”