Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Press Glass. Nowoczesny biurowiec ze szkła – prezentacja online i wywiad, 17.11.2021 r., godz. 11:00

mat. prasowe

W miejscowości Konopiska koło Częstochowy powstał szklany biurowiec Press Glass. Siedziba firmy stanęła w nietypowym dla biurowca otoczeniu, z dala od miejskiej zabudowy. Priorytetem architektów z Konior Studio było stworzenie komfortowego miejsca pracy, dobrze doświetlonego i otwartego na otaczający krajobraz. Zapraszamy na wywiad z autorem tej realizacji, Tomaszem Koniorem, oraz prezentację budynku w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL".

Press Glass. Nowoczesny biurowiec ze szkła – prezentacja online i wywiad
Press Glass. Nowoczesny biurowiec ze szkła – prezentacja online i wywiad
mat. prasowe

Siedziba firmy Press Glass Polska, jednego z największych europejskich niezależnych producentów szyb zespolonych, stanęła w sąsiedztwie wciąż rozbudowywanych pól golfowych, licznych zbiorników wodnych i różnorodnych gatunków drzew.

Ambicją inwestora było stworzenie na zielonym płaskowyżu nowoczesnej siedziby, która wyrazi dynamiczny charakter firmy, a jednocześnie zapewni pracownikom kontakt z naturą.

tłumaczą autorzy projektu.

Wąska, przecięta strumieniem działka i chęć zachowania cennego drzewa spowodowały, że budynek założono na planie trójkąta. Ponadto bryłę ukształtowano tarasowo - kolejne kondygnacje obiektu różnią się wielkością obrysu - im wyżej, tym jest on mniejszy. Dynamizuje to jego sylwetkę, powoduje też, że wydaje się mniejszy. Przestrzeń biurową ukształtowano wokół wewnętrznego dziedzińca, który wraz z otoczeniem stał się integralną częścią architektury. Zieleń w postaci specjalnie dobranych roślin uczyniono częścią tej bryły. Trzykondygnacyjny budynek, mimo nietypowego kształtu, dzięki trzem trzonom komunikacyjno-technicznym oraz otwartemu planowi ma wyjątkowo elastyczny w aranżacji rzut. Warto dodać, że na każdym piętrze zlokalizowano wyjścia ze wszystkich pomieszczeń biurowych na okalające budynek tarasy i zielony dach.

Zapraszamy na wywiad z autorem tej realizacji, Tomaszem Koniorem, oraz prezentację budynku w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL" - 17.11.2021 r., godz. 11:00 na kanałach:

PARTNER Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL: Bauder

PARTNER WSPIERAJĄCY Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL: DASAG, Galeco

PATRONI MEDIALNI: Nowy Magazyn, Zawód Architekt, budnet.pl, ambiente.info.pl, La Vie Magazyn, architektura.muratorplus.pl , bryla.pl, designteka.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Press Glass. Nowoczesny biurowiec ze szkła – prezentacja online i wywiad, 17.11.2021 r., godz. 11:00