Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rewitalizacja L’UNI - zbliża się data oddania inwestycji do użytku

mat. prasowe

Zakończył się kolejny etap prac renowacyjnych prestiżowej inwestycji biurowej L’UNI, która jest realizowana w budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu. W połowie 2022 roku będą się mogli wprowadzić do tego wyjątkowego biurowca pierwsi użytkownicy.

Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
mat. prasowe

Koncepcja projektowa przestrzeni biurowych L’UNI charakteryzuje się połączeniem nowoczesnej myśli architektonicznej z autentycznymi, zabytkowymi elementami. Obiekt jest poddawany modernizacji i wykańczany w wysokim standardzie. Znajdziemy tu cechy typowe dla zabytków, jak duże okna, wysokie pomieszczenia, czy szlachetne materiały. Z drugiej strony projekt zakłada zastosowanie udogodnień, które we współczesnych przestrzeniach biurowych stają się wręcz niezbędne - a należą do nich: klimatyzacja, system BMS, kontrola dostępu, okna z możliwością otwierania, światłowód, a także infrastruktura dla użytkowników rowerów. W tej inwestycji na ostatniej kondygnacji zakładana jest też budowa szklanego dachu - dzięki temu użytkownicy biur znajdujących się na tym poziomie będą mieli zapewniony niezwykły widok na rzekę oraz Wyspę Słodową. Co istotne, zastosowanie tego rozwiązania nie spowoduje zmiany pierwotnych proporcji bryły budynku.

Koniec prac nad elementami konstrukcyjnymi L’UNI, a także stworzenie konstrukcji pod przeszklony dach, to ważny etap projektu rewitalizacji. Szkło zostanie pokryte ceramicznym nadrukiem. To nowatorskie rozwiązanie pozwoli podkreślić zabytkowy charakter inwestycji i zachować historyczny charakter elewacji. Jedyne podobne rozwiązanie nadruku z gradientem w Europie zastosowano w Londynie.                                 

mówi Waldemar Weintritt, Project Engineer w firmie doradczej JP Weber, która zarządza projektem rewitalizacji budynku.
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
mat. prasowe

Jeszcze w tym miesiącu zostaną także zakończone prace związane ze stanem surowym obiektu, w tym strop ostatniego piętra, konstrukcja głównej klatki schodowej i ściany wewnętrzne. Równocześnie prace w budynku rozpoczęły ekipy wykonujące instalacje oraz prace wykończeniowe. Zaawansowane prace trwają również na zewnątrz budynku. Od strony ulicy Szewskiej już wkrótce będzie można podziwiać odrestaurowane tynki i elementy sztukatorskie, z kolei na fasadzie przy ulicy Grodzkiej niedługo rozpocznie się renowacja zabytkowych rzeźb w postaci popiersi na zwieńczeniu pilastrów. Po ukończeniu prac elewacyjnych zostanie zainstalowana stolarka okienna.

L’UNI oferować będzie około 3 600 m kw. powierzchni biurowej do wynajęcia z wyjątkowym widokiem na Odrę. Górna kondygnacja - dzięki obszernemu przeszkleniu - umożliwi podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej. Najemcy bez wątpienia docenią lokalizację biurowca, który znajduje się w samym sercu Wrocławia, blisko Starego Miasta, dobre skomunikowanie z resztą miasta i unikalne dziedzictwo architektoniczne połączone z nowoczesną, ponadczasową aranżacją części wspólnych budynku.

komentuje Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w firmie Knight Frank, która jest odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji.
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
mat. prasowe
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
Rewitalizacja L’UNI - coraz bliżej daty oddania do użytku
mat. prasowe

Co ważne, z uwagi na centralną lokalizację L’UNI, dzięki współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, najemcy będą mieć do dyspozycji aż 38 miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, na kondygnacji -2. Budynek będzie także oferował liczne miejsca parkingowe w swoim bliskim sąsiedztwie. Warto przy tym podkreślić współczynnik miejsc parkingowych dla L’UNI wynoszący 1/69 m kw., co jest niespotykane w centralnej lokalizacji Wrocławia.

L’UNI -  inwestycja w dobrych rękach

  • Termin oddania L’UNI do użytku zaplanowany jest na II kwartał 2022 roku.
  • Za rewitalizację budynku odpowiedzialna jest Maćków Pracownia Projektowa.
  • Projektem zarządza firma doradcza JP Weber.
  • Nadzór inwestorski nad L’UNI sprawuje firma Prime Project.
  • Generalnym wykonawcą prac jest firma “Oz-Bud” Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe.
  • Za komercjalizację powierzchni odpowiedzialna jest firma Knight Frank.

O L’UNI

Budynek przy ulicy Grodzkiej 9, była siedziba Wydziału Farmacji Uniwersytetu Wrocławskiego, stanowi część pierzei zabudowań uniwersyteckich, ciągnących się wzdłuż Odry w północnej części Starego Miasta. Bezpośrednio sąsiaduje z jednymi z najbardziej rozpoznawalnych obiektów we Wrocławiu – Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Biblioteką Ossolineum. Znajduje się zaledwie 300 m od Rynku, zaś od pełnych zieleni, odrzańskich wysp dzieli go tylko parę kroków. Obiekt zostanie całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Zachowane zostaną wszystkie atuty zabytkowego budynku, jak również niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rewitalizacja L’UNI - zbliża się data oddania inwestycji do użytku