Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa siedziba i showroom SMEG Polska w Prosta Tower

mat. prasowe

SMEG, producent wysokiej jakości urządzeń gospodarstwa domowego, ikona światowego wzornictwa i włoskiego stylu, lokuje nowe biuro oraz showroom w warszawskim biurowcu Prosta Tower. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji warunków najmu doradzała firma Walter Herz.

Prosta Tower, Warszawa
Prosta Tower, Warszawa
mat. prasowe

SMEG to znany na całym świecie producent urządzeń gospodarstwa domowego, który w Polsce jest obecny od 7 lat. Już niedługo nową siedzibą polskiego oddziału marki stanie się budynek Prosta Tower w Warszawie. To nowoczesne centrum biznesowe, mieszczące się przy ulicy Prostej, wkrótce wzbogaci się o nowego lokatora - przedstawicielstwo SMEG w postaci biur oraz firmowego showroomu. Powierzchnia licząca blisko 210 metrów kwadratowych zostanie przeznaczona na eleganckie ekspozycje designerskich i innowacyjnych produktów marki, które są powszechnie znane i lubiane, a także uznawane za symbol doskonałej jakości i włoskiego stylu.     

SMEG posiada główną siedzibę we włoskiej miejscowości Guastalla, ponadto kilkanaście oddziałów zagranicznych, między innymi w Arabii Saudyjskiej oraz w Hong Kongu, a także cztery zakłady produkcyjne w słonecznej Italii. Marka sprzedaje swoje produkty za pomocą rozbudowanej globalnej sieci handlowej, która oferuje nie tylko popularne AGD, ale również urządzenia przeznaczone do użytkowania w restauracjach oraz laboratoriach. Przeniesienie polskiej filii do innej lokalizacji jest związane z planami rozwoju SMEG na polskim rynku. Firmowe biura będą zajmowały całe piętro.

Technologia i styl to motto firmy SMEG, dla której styl stanowi szczególną wartość. Dotyczy to nie tylko pięknych produktów SMEG, ale również wszystkiego co jest związane z włoskim wyznacznikiem trendów w designie. Zainspirowani główną siedzibą naszej firmy, mieszczącą się w San Girolamo, niedaleko Guastalla, która została zaprojektowana przez światowej klasy architekta Guido Canali, poszukiwaliśmy unikalnego i wyróżniającego miejsca dla nowego biura oraz showroomu. Wszystko czego poszukiwaliśmy, zostało odnalezione w budynku Prosta Tower.

mówi Mikołaj Steblecki, członek zarządu SMEG Polska.

Zadaniem naszego zespołu było zagwarantowanie firmie SMEG Polska kompleksowego wsparcia przy wyborze optymalnej lokalizacji, która zaspokajałaby jej potrzeby związane z rozwojem na polskim rynku. Szukaliśmy, nie tylko odpowiedniej przestrzeni biurowej, ale również prestiżowego miejsca do stworzenia showroomu marki. Odpowiedniego budynku, którego architektura korespondowałaby z niepowtarzalnym designem produktów oferowanych przez SMEG. Te warunki spełnił biurowiec Prosta Tower, w którym nasza firma również ma siedzibę. Proces najmu przeprowadzony został bardzo sprawnie dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu wszystkich stron.

informuje Emilia Legierska, Senior Leading Negotiator w Walter Herz.

Cieszymy się, że firma z tradycją sięgającą 1948 roku, współpracująca ze światowej sławy architektami i projektantami, by dostarczać odbiorcom na całym świecie renomowany sprzęt i urządzenia gospodarstwa domowego wyróżniające się niepowtarzalnym wzornictwem przenosi siedzibę i showroom do budynku Prosta Tower. Chcielibyśmy, żeby biurowiec nadal przyciągał równie ciekawe marki i tak, jak dotychczas świetnie sobie radził pomimo dużych zmian, jakie możemy obserwować aktualnie na rynku nieruchomości komercyjnych.

komentuje Robert Gietko, reprezentujący właściciela budynku.

Centrala firmy SMEG w Polsce rozgości się na 16. piętrze budynku Prosta Tower. Uzupełnieniem, ale i niezaprzeczalnym  atutem,  starannie przemyślanej aranżacji nowej siedziby włoskiego producenta, będzie na pewno piękny widok na panoramę Warszawy.

dodaje Monika Rogucka, Leasing Director w Corees Polska, agencji która wspierała wynajmującego w procesie negocjacji umowy najmu.

Biurowiec Prosta Tower to 18-piętrowy budynek o kameralnym charakterze i całkowitej powierzchni liczącej 8400 metrów kwadratowych. Obiekt mieści się w ścisłym centrum Warszawy. Wyróżnia się na tle sąsiednich zabudowań za sprawą charakterystycznej elewacji ze szkła i betonowych bloków w kształcie rombów. Dysponuje najnowocześniejszymi systemami klimatyzacyjnymi i przeciwpożarowymi, zintegrowanymi z monitoringiem i systemem zarządzania, a także profesjonalną ochroną.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa siedziba i showroom SMEG Polska w Prosta Tower