Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spotkanie tradycji z nowoczesnością - wywiad z prezesem firmy MARCHEWKA

Sponsorowane / Rozmawiała: Monika Wach

O wyznaczaniu nowych trendów w architekturze, roli rzemiosła stolarskiego, a także o… miłości w kontekście naturalnych wyrobów drewnianych rozmawiamy z prezesem firmy MARCHEWKA Panem Stanisławem Marchewką.

Pan Stanisław Marchewka, prezes firmy
Pan Stanisław Marchewka, prezes firmy
archiwum firmy MARCHEWKA

Pozwoli Pan, że zadam nieco osobiste pytanie, choć może oczywiste. Czy kocha Pan drewno?

Oczywiście że tak, firmę założyłem z miłości do drewna.

Czyli z miłości do drewna narodziła się pasja, a konkretnie firma MARCHEWKA?

Jak najbardziej tak, już od dziecka moim zamiłowaniem było drewno i wiedziałem kim chcę zostać w przyszłości :)

Od projektu do realizacji to właściwie Wasze credo. Czy pomysł na ostateczny wygląd podłogi, schodów, drzwi wychodzi od Państwa, czy jest to wypadkowa Waszego doświadczenia, wrażliwości i estetyki połączona z preferencjami i oczekiwaniami  inwestora?  

Forma schodów jest wpasowana we wnętrze, projektując schody zależy nam, aby schody były wpisane idealnie we wnętrze, aby były wygodne i cieszyły oko na wiele lat, a nawet pokoleń.

W schodach są trzy najważniejsze rzeczy. Po pierwsze - muszą być bezpieczne i wygodne, po drugie - nie mogą przeszkadzać we wnętrzu, po trzecie wreszcie muszą być po prostu piękne.

Co do wyboru drewna czy balustrady chętnie doradzamy i dzielimy się naszym doświadczeniem, choć często klienci powołują się na przykładowe realizacje z naszej strony. Bywa również, że klienci mają swój pomysł. W przypadku podłogi dopasowujemy się długością do wnętrza, szerokość,  wybór drewna i sposób wykończenia klient najczęściej wybiera sam.

Możemy śmiało powiedzieć, że Państwa produkty to synonim sztuki, którą wprowadzacie do polskich domów.

„Rzemiosło doprowadzone do perfekcji staje się sztuką”, a my dokładamy wszelkich starań aby nasze wyroby scalała kunsztowna forma, elegancja i funkcjonalność, a ich jakość przekładała się na uznanie polskich oraz zagranicznych Klientów.

Odważnie kreujecie nowe trendy. Wasze propozycje to trwałe, eleganckie i wysublimowane, a przy tym intrygujące produkty, które inwestor może dopasować do każdej przestrzeni w dowolnej stylistyce/aranżacji.  Jakie jest źródło tych pomysłów?

My nie tylko wykonujemy, ale też projektujemy, wszystko wykonywane jest u nas od początku do końca. Zdarza się jednak, że schody czy elementy wyposażenia wnętrz wykonujemy na podstawie projektu architekta lub pomysłu i estetyki klienta. A inspirację można znaleźć wszędzie, przykładem może być tu balustrada inspirowana naturą w formie gałęzi drzew, liści lub poroża jeleni.

Poza głównym profilem Państwa produkcji, jakim są schody i podłogi z drewna, oferujecie też inne produkty. Proszę przybliżyć je naszm Czytelnikom.  

Oprócz schodów i podłóg wykonujemy różne elementy wyposażenia wnętrz, takie jak obudowy ścian, drzwi, drewniane sufity, stoły, krzesła, a nawet obudowy wanien itp.

Sukcesy marki MARCHEWKA widoczne są nie tylko na polskim rynku, ale również na arenie międzynarodowej. Nie byłoby to chyba możliwe bez ciężkiej pracy, no i pasji, o której wspominamy?

Zdecydowanie tak. Ponad 35 lat ciężkiej pracy nie byłoby chyba możliwe bez pasji, która sprawia, że chcemy to robić nadal. Przekłada się to również na indywidualne podejście do każdego projektu/realizacji, ponieważ dzięki temu produkty stają się niepowtarzalnym meblem użytkowym, a to z kolei jest doceniane przez polskich i zagranicznych Klientów. Z pewnością też cenią oni precyzję wykonania. Dlatego zawsze dążę do tego, aby spełnić ich oczekiwania. Stąd stawiam sobie i moim pracownikom wysokie wymagania.

O firmie MARCHEWKA

Oferta firmy obejmuje: schody, deski podłogowe, wnętrza m.in. drzwi, stoły, obudowy, sufity kasetonowe.
Wykonanie: drewno krajowe lub egzotyczne
Zasięg: teren Polski i poza granicami
Przeznaczenie: Klienci indywidualni, budynki prywatne lub publiczne

KONTAKT:

SCHODY – PODŁOGI – WNĘTRZA

Piotrowice
ul. Ogrodowa 13
55-311 Kostomłoty
+48 71 397 01 94
+48 513 184 515
schody@marchewka.pl
www.marchewka.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Spotkanie tradycji z nowoczesnością - wywiad z prezesem firmy MARCHEWKA