Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spotkanie z Robertem Koniecznym na Copernicus Festival 2024

Mat. prasowe

W sobotę 25 maja zapraszamy na poranne spotkanie z Robertem Koniecznym w ramach Copernicus Festival 2024: Maszyna, które odbędzie się o g. 10:00 w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Copernicus Festival 2024
Copernicus Festival 2024
Fot. mat. prasowe

Robert Konieczny to jeden z najbardziej wpływowych polskich architektów, twórca pracowni KWK Promes. Od 2017 członek zagraniczny francuskiej Akademii Architektury, od 2022 honorowy członek Stowarzyszenia Architektów Republiki Czeskiej Obec architektů. W tym roku jego projekt Koniecznego, Galeria Plato w Ostrawie, znalazł się w finałowej siódemce nagrody Miesa van der Rohe - jednej z najważniejszych nagród architektonicznych w Europie. Na spotkaniu w ramach pasma “Śniadanie Mistrzów” Copernicus Festival porozmawiamy z nim o nowych technologiach i ich zastosowaniu w architekturze, urbanistycznych wizjach inspirowanych zachwytem nad maszynami a także o procesie twórczym w dobie algorytmów.

Tegoroczny popularnonaukowy Copernicus Festival odbędzie się w dniach 21-26 maja. W trakcie dyskusji, wykładów, wystaw czy seansów filmowych skupimy się na Maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie.

Czy nasze komórki i całe ciała to w rzeczywistości biologiczne maszyny? Czy jesteśmy skazani na życie wśród algorytmów? Jak daleko będzie sięgała władza maszyn? Czy zanurzenie w świat cyfrowy odpowiada za kryzys zdrowia psychicznego? Jak wyglądały najwcześniejsze etapy technologii i czy poprzedzały one... pojawianie się ludzi? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni goście Copernicus Festival, m.in: Lars Chittka, zoolog zajmujący się procesami poznawczymi u zwierząt, Thomas Plummer, antropolog specjalizujący się w badaniu najstarszych narzędzi, których używali nasi odlegli przodkowie, a także Dominika Dudek, ekspertka od leczenia depresji i choroby dwubiegunowej, Piotr Durka, pionier w badaniach nad interfejsami mózg-komputer, czy znany wirusolog Krzysztof Pyrć.

Copernicus Festival odbędzie się między 21 a 26 maja 2024 w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie ul. (Wawrzyńca 15). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest otwarty i bezpłatny. Aktualne informacje dostępne są na stronie www.copernicusfestival.com

    Więcej o:

Skomentuj:

Spotkanie z Robertem Koniecznym na Copernicus Festival 2024