Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

System informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach z z brązowym medalem European Design Awards 2020. Sukces Blank Studio

Mat. projektantów/ red. WG

Czytelny, jasny i oryginalny - taki jest system informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach, zaprojektowany przez Blank Studio. W prestiżowym konkursie European Design Awards 2020 otrzymał on brązowy medal!

System informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach od Blank Studio z brązowym medalem European Design Awards 2020
System informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach od Blank Studio z brązowym medalem European Design Awards 2020
Fot. Michał Jędrzejowski

Blank Studio to wielokrotnie nagradzane studio projektowe z Tychów. Są jedną z nielicznych firm w Polsce i Europie, która specjalizuje się wyłącznie w projektowaniu złożonych systemów informacji wizualnej dla różnorodnych przestrzeni publicznych. Projektanci mają już na swoim koncie wiele nagród (iF Design Award, European Design Award, German Design Award, Joseph Binder Award, Architizer A+ Award), a kilka dni temu do ich "kolekcji" dołączyło kolejne wyróżnienie. Blank Studio zdobyło brązowy medal w prestiżowym konkursie European Design Awards 2020 za projekt systemu informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach.

The Software House w Gliwicach

Miejsce, w którym mieszczą się biura The Software House (jednej z 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej) jest wyjątkowe. Siedziba firmy znajduje się w w zabytkowym neogotyckim budynku byłej Poczty Głównej, który do potrzeb pracowników The Software House przystosowali architekci z pracowni Zalewski Architecture Group. Miejsce to zostało uznane za najlepszą przestrzeń do pracy przeznaczoną dla branży IT w konkursie Office Superstar 2018.

Więcej o budynku The Software House przeczytacie tu>>

 

System informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach

Identyfikacja wizualna w budynku The Software House w Gliwicach robi spore wrażenie. Projektanci Blank Studio nie chcieli, aby zdominowała ona architekturę wnętrz. Zależało im, aby system płynnie "wtopił się" w biurową przestrzeń. Dużą wagę przywiązano także do tego, by system nawiązywał do przyjacielskiej atmosfery, jaką tworzy firma – dlatego z uwagą słuchano sugestii inwestora.

Projektanci zdecydowali się na kolorystyczne nawiązanie do architektury wnętrz, dobranie czytelnego kroju pisma, zaprojektowanie mapy budynku oraz przygotowanie autorskiego zestawu piktogramów, których kształt nawiązuje do codziennego nazewnictwa, jakie poszczególnym przestrzeniom nadali sami pracownicy (Koteł, Okneł, Iluminateł, itp.).

Blank Studio było także odpowiedzialne za projekt oryginalnego zestawu nośników informacji, które umożliwiają użytkownikom manualną interakcję (są to tabliczki z informacją o zajętości pomieszczenia, którą można zmienić poprzez ręczne przesunięcie elementu tabliczki - i odkrycie zabawnych zmian, które pojawiają się w prezentowanym na niej piktogramie).

Konkurs European Design Awards

Konkurs European Design Awards, mający na celu wyróżnienie najlepszych projektantów graficznych w Europie, odbywa się już od 14 lat. Obejmuje on różnorodne dziedziny projektowania: od druków, poprzez identyfikację i informację wizualną, na webdesignie kończąc. W skład jury rokrocznie wchodzą przedstawiciele najważniejszych europejskich mediów i magazynów zajmujących się dizajnem, co zapewnia obiektywny i bezstronny wybór nagrodzonych projektów.

Każdego roku do wzajemnej rywalizacji przystępuje kilka tysięcy zrealizowanych w Europie projektów – w każdej kategorii może zwyciężyć tylko kilka z nich, otrzymując tytuł „Gold”, „Silver” lub „Bronze”. W tegorocznej edycji, w kategorii 'Signs & Displays' Jury postanowiło przyznać tytuł „Bronze” projektowi systemu informacji wizualnej dla budynku The Software House w Gliwicach, autorstwa Blank Studio z Tychów.

Projektantom z Blank Studio gratulujemy nagrody i życzymy kolejnych sukcesów!

 

    Więcej o:

Skomentuj:

System informacji wizualnej w budynku The Software House w Gliwicach z z brązowym medalem European Design Awards 2020. Sukces Blank Studio