TBS Wrocław z nagrodą dla najlepszego TBS-u w Polsce w 2021 r.

Redakcja/mat. prasowe

Według rankingu przygotowanego przez magazyn “Strefa Gospodarki” najlepszym TBS-em w Polsce w roku 2021 jest TBS Wrocław. Warto podkreślić, że to już trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławskiej spółki.

TBS Nowe Żerniki 2
TBS Nowe Żerniki 2
mat. prasowe

Grono ekspertów tworzących ranking dla magazynu “Strefa Gospodarki” co roku dokonuje wyboru najlepszego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Polsce. W przygotowaniu rankingu specjaliści uwzględniają szereg kryteriów, między innymi: nakłady finansowe na szkolenie kadry, liczbę pracowników, zrealizowane inwestycje oraz wyniki finansowe danego TBS-u.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że udało się tego dokonać w mało sprzyjających, pandemicznych warunkach. W sytuacji, kiedy wiele inwestycji z oczywistych przyczyn zostało wstrzymanych, wrocławskie Towarzystko Budownictwa Społecznego nie zwolniło tempa, a wręcz stanęło na wysokości zadania. Spółka powiększyła miejską pulę mieszkań na wynajem o 270 nowych lokali. W budynku na wrocławskim osiedlu modelowym Nowe Żerniki powstało 117 mieszkań na wynajem, z czego 57 dla seniorów. Natomiast przy ul. Afgańskiej na Brochowie, miasto zyskało kolejne 153 mieszkania na wynajem. Ponadto wielkimi krokami zbliża się realizacja nowej, dużej inwestycji TBS Wrocław, a mianowicie osiedla Leśnica IX we Wrocławiu. Spółka ogłosiła przetarg na wybór firmy, której zostanie powierzona budowa 12 budynków, w których znajdzie się aż 301 lokali mieszkalnych na wynajem.

W tegorocznej edycji rankingu TBS Wrocław zdeklasował między innymi spółki z Poznania, Gdańska, Katowic i Opola. To już trzeci laur dla Wrocławia, poprzednie zostały zdobyte w latach 2019 i 2020.

Zobacz także:  TBS na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu. Budynek, który ma łączyć pokolenia

Bardzo się cieszę, że eksperci magazynu “Strefa Gospodarki” docenili działalność TBS Wrocław. Wiemy, że mieszkania na wynajem w systemie budownictwa społecznego cieszą się dużym zainteresowaniem we Wrocławiu, dlatego stale powiększamy bazę dostępnych lokali i szykujemy kolejne projekty inwestycyjne. Co dla mnie szczególnie ważne, TBS Wrocław od kilku lat utrzymuje się na pierwszym miejscu rankingu najlepszych TBS-ów w Polsce. To pokazuje, że Spółka dobrze się rozwija i utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług.

ocenia Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław.
TBS Nowe Żerniki 1
TBS Nowe Żerniki 1
mat. prasowe
TBS Wrocław najlepszym TBS-em w Polsce
TBS Wrocław najlepszym TBS-em w Polsce
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

TBS Wrocław z nagrodą dla najlepszego TBS-u w Polsce w 2021 r.